خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/12/01 12:42:00
سرویس کمیسیون ها
در جلسه امروزصبح کمیسیون تلفیق صورت گرفت

آغاز بررسی ردیف‌های درآمدی بودجه 89

**محمد مهدی مفتح گفت: کمیسیون تلفیق در نشست صبح امروز خود، به بررسی بخش درآمدهای مالیاتی پرداخت اما این جلسه مصوبه ای نداشت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمد مهدی مفتح" سخنگوی کمیسیون تلفیق ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه  نوبت صبح امروز شنبه  این کمیسیون، اظهارداشت: در این نشست  اعضاء وارد بررسی جزئیات لایحه بودجه سال آینده شدند.

وی افزود: کمیسیون تلفیق در اولین  مرحله  از بررسی جزئیات  لایحه بودجه، وارد  بررسی ردیف‌های درآمدی شد و ابتدا در مورد درآمدهای مالیاتی بحث و بررسی‌هایی صورت گرفت اما جلسه امروز صبح مصوبه‌ای نداشت.

 سخنگوی کمیسیون تلفیق خاطر نشان کرد: مجموع درآمدهای مالیاتی بالغ بر 39هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه پیش بینی شده است که نسبت به 30 هزار میلیارد تومان سال 88 ، دارای رشد 2 /30 درصد است.

وی ادامه داد: کمیسیون تلفیق نسبت به برآورد درآمدها و این موضوع که درآمدها تا بالاترین حد ممکن قابل تحقق باشد دقت دارد تا در پایان سال احتمال کسری بودجه به حداقل برسد لذا کمیسیون در این رابطه بررسی های فراوانی را انجام داده است.

مفتح اظهارداشت: در خصوص درآمدهای مالیاتی ما اجزاء ارقام را از دولت  محترم  خواستیم و با همکاری بسیار خوبی که معاونت نظارت و راهبردی رئیس جمهور  با ما داشتند ، اطلاعات کامل و به جزء در اختیار نمایندگان محترم قرار گرفت و بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق یادآور شد: درآمدهای مالیاتی مشتمل بر مالیات بر شرکتها، مالیات بر درآمد،‌مالیات برثروت، مالیات بر واردات و مالیات بر کالاها و خدمات است که هر کدام از این دسته ها به چند جزء تقسیم می شود به نحوی که  این امکان برای ما در کمیسیون هست که به جزئیات درآمدهای مالیاتی بپردازیم.

وی افزود: به همین دلیل  ما جلسه صبح امروز را به این موضوع اختصاص دادیم البته تصمیم گیری در رابطه با برخی از این اقلام نیازمند تصمیم گیریهای بعدی است و مراعی خواهد ماند و برخی دیگر تصویب می شود.

مفتح گفت: ان شاءالله از جلسه بعد از ظهر امروز ،ما در رابطه با  این اعداد و ارقام  وارد رای گیری  می شویم تا سر جمع بتوانیم  عدد مالیات بر درآمد را تعیین کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet