حلول ماه ربیع الاول
1388/12/01 18:22:00
سرویس صحن
عضو کمیسیون انرژی خبر داد:

بررسی طرح تفحص از واردات کالا یکشنبه در مجلس

** طراح تقاضای تحقیق و تفحص از واردات کالا به کشور محورهای این تقاضا را تشریح کرد و گفت: طی چند سال اخیر واردات بی‌رویه کالاها تولیدات داخل را تحت تاثیر قرار داده است.

حسین امیری خامکانی در گفتگو با خانه ملتتصریح کرد: عمده کارشناسان اقتصادی گله‌مند هستند از نحوه وارداتی که تولید داخل را در بخش‌های مختلف اعم از کشاورزی، صنعت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

عضو کمیسیون انرژی با اشاره به کاهش و افزایش تعرفه کالاها، گفت: این مساله باعث کم و زیاد شدن کالاهایی شده که معمولاً در داخل کشور تولید داشته‌ایم و برهمین اساس پیشنهاد داده‌اند که بر روی واردات بررسی بیشتری انجام گیرد تا مشخص شود که واردات بی‌رویه بوده یا خیر.

طراح طرح تحقیق و تفحص از واردات کالا، ادامه داد: با این طرح مشخص می‌شود که آیا واردات با برنامه خاص یا استراتژی خاصی انجام شده آیا با صادرات کشور همخوانی داشته، آیا اولویت به تولید داخل اختصاص یافته یا خیر.

امیری خامکانی با تاکید براین که دراین تقاضا تراز واردات و صادرات باید مدنظر قرار گرفته شود، گفت: از دیگر محورهای تحقیق و تفحص از واردات کالا این است که آیا واردات کالاها براساس نیاز کشور بوده است یا خیر.

امیری خامکانی در خاتمه تاکید کرد که تقاضای تحقیق و تفحص از واردات کالاها روز یکشنبه در جلسه کمیسیون اقتصادی بررسی خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet