شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1388/12/01 18:39:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با رییس مجلس آذربایجان:

گسترش صلح و امنیت استراتژی ایران درمنطقه است

**رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار اکتای اسداف رئیس مجلس ملی جمهوری آذربایجان با بیان اینکه استراتژی ایران گسترش مناسبات اقتصادی با کشورهای برادر و همسایه است، از گسترش همه جانبه مناسبات برادرانه دو کشور در عرصه‌های گوناگون ابراز خرسندی کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس، اکتای اسداف رئیس مجلس ملی جمهوری آذربایجان که در راس یک هیئت بلند پایه پارلمانی در تهران بسر می‌برد، پیش از ظهر امروز با رئیس‌ مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
لاریجانی در ابتدای این دیدار اشتراکات فراوان فرهنگی، تاریخی و تمدنی و دینی دو ملت را سرمایه‌ای گرانقدر برای توسعه و تحکیم مناسبات فی‌مابین خواند و افزود: خواست دو ملت برای ایجاد مناسباتی تنگاتنگ و برادرانه میان دو کشور ریشه در تاریخ طولانی مشترک دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه استراتژی جمهوری اسلامی ایران گسترش مناسبات اقتصادی با کشورهای برادر و همسایه است، از گسترش همه جانبه مناسبات برادرانه دو کشور در عرصه‌های گوناگون ابراز خرسندی کرد و افزود: با توجه به ظرفیت و توانایی‌های وسیع دو کشور در عرصه‌های انرژی، صنعتی و اقتصادی سطح مبادلات تجاری فی‌مابین می‌تواند با یک جهش عظیمی در جهت منافع مشترک همراه باشد.
رئیس قوه مقننه در ادامه به بحران قره‌باغ اشاره کرد و اظهار داشت: گسترش صلح، آرامش و امنیت در منطقه از سیاست‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه است و در این راستا ایران از هیچ کمکی برای حل بحران قره باغ دریغ نخواهد کرد.
وی حل هر چه سریعتر بحران قره‌باغ را به نفع همه کشورهای منطقه دانست و تصریح کرد: کشورهای منطقه با همکاری یکدیگر می‌توانند گام مهمی برای حل این بحران بردارند.
اکتای اسداف رئیس مجلس ملی جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار تاریخ طولانی مناسبات فی‌مابین را پشتوانه روابط دوستانه دو کشور خواند و افزود: سیاست جمهوری آذربایجان همواره گسترش روابط همه جانبه و برادرانه با ایران بوده است.
وی ایران را کشوری بزرگ و قوی با تاریخ طولانی و غنای فرهنگی ـ تمدنی در منطقه خواند و گفت: توسعه روابط برادرانه دو کشور همیشه از اهمیت فراوانی برای جمهوری آذربایجان برخوردار بوده است.
اسداف با بیان اینکه بازی قدرت‌های بزرگ عامل ایجاد بحران قره‌باغ بوده است افزود: سیاست جمهوری آذربایجان حل و فصل صلح‌آمیز بحران قره‌باغ در چارچوب تمامیت ارضی‌اش است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet