شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/12/01 20:19:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار با رییس مجلس کنگو:

نگاه ایران در مناسبات با کشورهای آفریقایی برخواسته از ارزش های اسلامی است

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه جمهوری اسلامی ایران در مناسبات خود با کشورهای آفریقایی برخواسته از ارزش‌های والای اسلامی و انسانی است که با نگاه منفعت طلبانه استعمارگران تفاوت فاحشی دارد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، "اواریست بوشاب " رئیس مجلس ملی جمهوری دموکراتیک کنگو که در رأس هیئتی بلند پایه از پارلمان این کشور در تهران به سر می‌برد عصر امروز شنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار ابتدا علی لاریجانی با بیان اینکه استراتژی روشن جمهوری اسلامی ایران، همکاری با کشورهای آفریقایی است، متذکر شد: ایران و کنگو امکانات و توانمندی‌های فراوانی در جهت گسترش مناسبات فیمابین در زمینه‌های مختلف دارند که باید از آنها در جهت منافع مشترک بهره برد.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن ابراز خشنودی از روند رو به توسعه مناسبات دو کشور و با تأکید بر نقش و اهمیت مجالس بر توسعه و همکاری‌های دوستانه فیمابین اظهار داشت: بدون تردید زمینه‌های زیادی برای گسترش مناسبات دو جانبه وجود دارد که مجالس دوکشور به عنوان تسهیل‌کننده این مناسبات می‌توانند نقش مؤثری را در این راستا ایفا نمایند.
وی انتقال تکنولوژی سرمایه‌گذاری پیمانکاران ایرانی در زیر ساخت‌های کشور کنگو را از زمینه‌های خوب همکاری دو کشور برشمرد و بر اهمیت تشکیل اتاق‌های بازرگانی دو کشور جهت معرفی ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری برای تجار دو کشور تأکید کرد.
رئیس دستگاه قانونگذاری کشور در بخش پایانی سخنان خود با تأکید بر اینکه موضوع حقوق بشر توسط قدرت‌های بزرگ، صرفاً به عنوان اهرم فشار علیه کشورهای مستقل است، یادآور شد: ما می‌بینیم اعمال و رفتارهای فصاحت‌آور مدعیان حقوق بشر در زندان‌های گوآنتانامو و ابوغریب، هیچ‌گاه از سوی سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشر محکوم نمی‌شود.
در ادامه این دیدار "اواریست بوشاب " با ابراز خرسندی از سفر خود به تهران، سفر خود را در چارچوب گسترش روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد.
وی در ادامه با یادآوری روابط خوب و مستحکم جمهوری اسلامی ایران و جمهوری دموکراتیک کنگو، عنوان کرد: جمهوری دموکراتیک کنگو خواهان گسترش روابط دوستانه خود با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران اشاره و تصریح کرد: با توجه به صمیمت و صلح‌طلبی مردم ایران، تردیدی وجود ندارد که همه فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب صلح آمیز بوده و موضع شفاف و همیشگی دولتمردان کنگو در حمایت از این فعالیت‌ها است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet