هدر موبایل
1388/12/02 08:55:00
سرویس صحن
لاریجانی با اشاره به دوره‌گردی آمریکایی‌ها علیه ایران:

آمریکا دستاویزی برای نجات خود می‌جوید

**رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از موضع‌گیری‌های برخی مسئولان کشورهای عربی علیه ایران تصریح کرد: شما همکاری‌های اسلامی را فدای حرکت‌های ماجراجویانه کشوری می‌کنید که در منطقه به دنبال دستاویزی است تا خود را از باتلاق اشتباهات در عراق و افغانستان و فلسطین و لبنان نجات دهد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در جلسه علنی روز یک‌شنبه در نطق پیش از دستور خود گفت: در هفته گذشته دوست و همکار مجاهد حجت الاسلام والمسلمین آقای فاکر به دیار باقی شتافت و همه ما را داغدار نمود.

وی افزود: مبارزات انقلابی ایشان قبل از پیروزی انقلاب و فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی ایشان پس از انقلاب اسلامی، از ایشان چهره‌ای شاخص در مسیر روحانیت متعهد ساخت.

لاریجانی ادامه داد: از خداوند متعال علو درجات برای آن عزیز سفر کرده طلب می‌نماییم و برای خانواده محترم ایشان و دوستدارانشان آرزوی صبر می‌کنیم.

رییس قوه مققنه در بخش دیگری از سخنانش به راهپیمایی روز 22 بهمن اشاره کرد و اظهار داشت: بیست و دوم بهمن امسال در اندازه شکوه ملت ایران ظهور کرد.

وی ادامه داد: علی رغم دسائس متنوع رسانه‌ای و سیاسی کشورهای زورگو و افراد بازی خورده داخلی، ملت با حرکت هوشمندانه و عظیم خود، مهر پایداری خویش بر وفاداری با آرمان‌های انقلاب را با مهر خوش عهدی خود با رهبری نظام، متجلی نمود.

رییس مجلس تصریح کرد: این حضور حماسی به نحوی بود که طراحی‌های سیاسی سلطه‌گران آمریکایی و غربی را به سخره گرفت و آنان را دچار آشفتگی تحلیل کرد آنگونه که تاب نیاوردند و مسئولان آمریکایی با شتابزدگی به سفرهای منطقه‌ای پناه آوردند تا شاید نوعی ابهت تصنعی برای خویشتن فراهم نمایند.

وی با بیان اینکه حالت نسیان سیاسی این پیش‌مرگان دیپلماتیک بسیار تاسف آور است،‌یادآور شد: آنان که تا چند روز پیش، سخن از مبارزه با نظام جمهوری اسلامی سرمی‌دادند و بودجه برای تحلیل بنیه نظام مصروف می‌نمودند، یکباره در سفر خویش، نگران از جایگزینی دولت، رهبری و مجلس با دیکتاتوری نظامی شدند!

لاریجانی متذکر شد: این نمونه‌ای از سطح فکر مسئولین کشوری است که مدعی مدیریت جهانی است. باید به آنها حق داد که دچار سو‌ء بینایی شده‌اند چرا که ملت بزرگ ایران، با حضور خود در 22 بهمن خاک به چشمان آنان ریختند.

رییس قوه مقننه در ادامه گفت: اوباما تا دیر نشده باید فکری به حال وزیر خارجه خود کند که ظاهرا هنوز از میدان رقابت‌های انتخاباتی خارج نشده و منافع ملی آمریکا را به سادگی به مسلخ می‌برد.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که فرمود: "به صراحت اعلام می‌کنیم ما با استکبار و نظام سلطه و تسلط چند کشور بر جهان مخالفیم و با آن مبارزه می‌کنیم و نخواهیم گذاشت این چند دولت با سرنوشت دنیا بازی کنند"، تاکید کرد: کلام متین رهبر معظم انقلاب اسلامی متن پیام راهپیمایی ملت در بیست و دوم بهمن بود. 

لاریجانی در ادامه به اظهار نظر اخیر یکی از سیاست‌مداران عرب، تاکید کرد: باید تاسف خورد که یکی از مسئولین کشورهای عربی منطقه فریب دوره گردی آمریکای‌ها را خورده و ضرورت اقدامات سریع‌تر نسبت به خطر ایران را به زبان جاری نمود.

وی خطاب به این دسته از سیاست‌مدارن منطقه با بیان این که شما چرا حیثیت خود را به زبان درازی‌های آمریکایی‌ها گره زدید؟ متذکر شد: آنها همانقدر که از شاه ایران استفاده ابزاری نمودند به شاه‌زادگان کشورهای دیگر نیز توجه خواهند نمود.

رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به انان ادامه داد: شما همکاری اسلامی را فدای حرکت‌های ماجراجویانه کشوری می‌کنید که در منطقه به دنبال دستاویزی است تا خود را از باتلاق اشتباهات در عراق و افغانستان و فلسطین و لبنان نجات دهد.

لاریجانی با اشاره به فرموده‌ای از  حضرت آیةالله خامنه‌ای در آغاز به کار ناوشکن جماران، تاکید کرد: استراتژی نظام جمهوری اسلامی و دفاع منطقه‌ای از کشورهای اسلامی منطقه است؛ ایران قدرتمند خطر برای زورگویان مستکبر است نه برادران مسلمان منطقه.

وی در ادامه آغاز به کار این ناوشکن را به وزارت دفاع و ارتش نیرومند جمهوری اسلامی تبریک گفت که با همت بلند و با اتکاء به دانش درونی کشور به این دستاورد دفاعی نائل آمدند.

علی لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان پرداخت و گفت: این روزها مجدداً شاهد فضاسازی غیرعادی در موضوع هسته‌ای کشور هستیم.

وی ادامه داد: گزارش مدیر کل آژانس را دستاویزی قرارداده‌اند تا با تمسک ناقص به برخی فرازهای گزارش، افکار عمومی را منحرف نمایند.

لاریجانی متذکر شد: سوال مهم این که در فاصله چند ماهه اخیر که گزارش قبلی آژانس ارائه شد و در آن از مذاکرات حمایت شد و همگی مسرور بودند که مذاکرات در حال به نتیجه رسیدن است تا امروز گزارش جدید مدیرکل را شاهد هستیم، چه حادثه مهمی رخ داده است که این هم دعاوی مبهم و مغلوط سر هم کرده‌اید؟

وی افزود: آیا همه این ادعاها در این چند ماه رخ داد؟ یا اینکه کشورهای قدرتمند وقتی مذاکرات را به سمت منافع خود سوق دهند گزارش آژانس آرام و خوش خط خواهد بود و به محض اینکه ایران بدرستی پرده فریبکاری آنان را در مذاکرات کنار زند، فوری همه دعاوی کهنه یک کشور زورگو را به عنوان سند در گزارش آژانس منعکس می‌کنند.

رییس مجلس با طرح ایتن سوالات که در گزارش قبلی‌ آژانس، آیا اطلاع از این دعاوی دروغینی نداشتید؟ و اگر داشتید چرا آن موقع مطرح نکردید؟، متذکر شد: این نگاه ابزاری به آژانس هیچ حیثیتی برای این نهاد بین‌المللی و مدیرت آن باقی نمی‌گذارد.

وی تاکید کرد: کشورهای زورگو مطمئن باشند با این روش‌های فریبکارانه نمی‌توانند ملت ایران را از راهی که انتخاب کرده است، منحرف کنند؛ قطعاً و با استقامت ملت مواجه خواهند شد.

لاریجانی همچنین تصریح کرد: همه این شرایط نشان می‌دهد، تمامی نیروهای وفادار انقلاب بیش از هر زمان دیگری باید با پرهیز از اختلافات، ‌به وحدت درونی تمرکز نمایند و در مقابل فتنه‌انگیزی آنان یکصدا از کشور دفاع نمایند.

وی افزود: در شرایط فعلی و با اتمام حجت ملت در 22 بهمن، هرگونه حرف و سخن و اقدام اختلاف انگیز و فتنه‌گرایانه، همسویی با دشمن است. مسئولان قوای مختلف باید با کار و تلاش صمیمانه پاسخ حمایت مردمی را بدرستی بدهند.

رییس قوه مقننه در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به بررسی بودجه 89 و برنامه پنجم در مجلس خاطرنشان ساخت: امروز بحث بودجه سال آینده و برنامه پنجم احتیاج به فضای آرام و منطقی و کارشناسی در استفاده بهینه از امکانات دارد.

وی تصریح کرد:چارچوب مطالعه مجلس سند چشم انداز و سیاست‌های کلی مخصوصا سیاست‌های برنامه پنجم و اجرای قوانین مصوب می‌باشد. به جای بحث‌های فرعی، مجلس با ارزیابی بودجه و برنامه در قرابت با اسناد بالادستی، مسیر اصلاح را طی خواهد نمود.

رییس مجلس در پایان ابراز امیدواری نمود کمیسیون تلفیق در فرصت باقیمانده با کلان نگری بررسی دقیق، گزارش خود را تا 13 اسفند ماه به مجلس ارائه نماید تا مجلس بتواند از تاریخ 15 اسفند بررسی خود را آغاز کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet