ایام محرم 1398
1388/12/02 12:08:00
سرویس صحن
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خبر داد:

احتمال تشکیل جلسه کمیسیون تلفیق با حضور رئیس جمهور

**بنا به درخواست برخی از نمایندگان احتمال دارد یکی از جلسات کمیسیون تلفیق با حضور رئیس‌جمهور در ارتباط با بحث هدفمند کردن یارانه ها برگزار شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی" معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با حضور در جمع خبرنگاران مجلس با اعلام این خبر افزود: امیدواریم فرصت برگزاری چنین جلسه مشترکی میان اعضای کمیسیون تلفیق و رئیس‌جمهور فراهم شود.

وی در پاسخ به سوالی که به تشکیل کمیته حل اختلاف میان دولت و مجلس بر سر هدفمند کردن یارانه‌ها اشاره داشت، ‌گفت: این کمیته شکل نگرفته چون بحث‌ها در کمیسیون تلفیق میان نمایندگان مجلس و دولت در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه کمیسیون تلفیق هنوز به بررسی درآمدهای دولت از محل هدفمند کردن یارانه‌ها نرسیده‌ است اظهار داشت: در زمان بررسی این موضوع حتما سخنگوی کارگروه اقتصادی دولت و کارگروه هدفمند کردن یارانه‌ها به همراه وزیر اقتصاد و معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور در جلسه کمیسیون تلفیق حضور خواهند یافت.

معاون پارلمانی رئیس جمهور از اصرار دولت براختصاص 40 هزار میلیارد تومان برای اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها سخن گفت و افزود: دولت‌ حتی بسته‌های سیاستی خود را بر اساس چنین درآمدی تنظیم کرده است.

وی در پاسخ به اینکه اگر مجلس درآمدهای دولت از این بخش را به میزان مصوبه خود یعنی 20 هزار میلیارد تومان کاهش دهد، دولت چه خواهد کرد اظهار داشت: ما بسته‌های سیاستی برای اجرای این شق قضیه نیز در نظر گرفته‌ایم و در حال حاضر منتظر نظر مجلس هستیم تا ببینیم که نهایتا چه درآمدی را برای دولت در این بخش مصوب می‌کند.

میرتاج الدینی در پاسخ به این سوال که بار تورمی ناشی از درآمد 40 هزار میلیارد تومانی دولت از هدفمند کردن یارانه‌ها چه میزان خواهد بود، اظهار داشت: دولت همه ابعاد در این زمینه را در نظر گرفته و معتقد است که بار تورمی اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها در دو یا سه گام به مراتب کمتر از تورم انتزاعی ناشی از اجرای پنج‌گامه این طرح در پنج سال است.

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر این که برآورد دولت از افزایش نرخ تورم در سال آینده چه میزان است،‌ اظهار داشت: نرخ تورم را نمی‌توان اعلام کرد چون حتی بیان رقم آن هم آثار تورمی خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه دولت می‌تواند تورم ناشی از هدفمند کردن یارانه‌ها را کنترل کند ادامه داد: همانطور که دیدید علی‌رغم افزایش حجم نقدینگی از 193 هزار میلیارد به 212 هزار میلیارد تومان در سال جاری، نرخ تورم سیر نزولی یافته و از 20 به 13 درصد رسید و حتی ممکن است تا 10 درصد نیز کاهش یابد.

میرتاج‌الدینی تاکید کرد که دولت در نظر دارد حجم افزوده شده نقدینگی در سال آینده را به سمت تولید سوق دهد تا از بار تورمی آن کاسته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet