خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1388/12/02 11:28:00
سرویس صحن
لاریجانی در پاسخ به کواکبیان:

برای شنیدن تذکرات باید حس عمومی وجود داشته باشد

**رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای شنیدن تذکرات باید حس عمومی در مجلس وجود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مصطفی کواکبیان" نماینده سمنان در جلسه علنی امروز طی تذکری آیین نامه‌ای با استناد به ماده 182، گفت: این ماده بحث تذکرات نمایندگان را مطرح می‌نماید.

وی افزود: اخیرا هیات رئیسه عنوان کرده است که کسانی که قصد خروج از صحن را دارند باید کارت بزنند و تذکرات نیز اگر تعداد نمایندگان کمتر از 145 نفر باشد مطرح نمی‌شود.

کواکبیان اظهار داشت: در جلسه گذشته آقای باهنر که ریاست جلسه را برعهده داشت اجازه تذکر نداد.

نماینده سمنان گفت: اگر قرار است نسل تذکرات از بین برود شما بفرمایید در غیر این صورت اگر نمایندگان می‌توانند تذکر بدهند این وقت را قبل از نطق‌ها قرار بدهید و در آخر جلسه نیز یا جلسه رسمیت ندارد و برخی نمایندگان به تذکرات گوش نمی‌دهند اما به هر حال حق نمایندگان نباید ضایع شود.

رئیس مجلس نیز در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: مطلبی که آقای باهنر در جلسه گذشته عنوان کرده‌اند من قبل از آن در جلسه غیر رسمی عنوان کردم که در هیات رئیسه بحثی مطرح شد که قبل از تذکر دادن نمایندگان جلسه باید رسمی شود و اگر از 145 نفر تعداد نمایندگان کاهش یابد، تذکرات مسموع واقع نمی‌شود.

رئیس مجلس در ادامه گفت: ایرادی ندارد اگر تذکرات مربوط به دستور جلسه است هر زمان که نمایندگان بخواهند ما گوش می‌دهیم اما اگر تذکرات برای دستگاه‌های مختلف است می‌توانید مکتوب بدهید.

وی افزود: اگر تذکرات ضروری است که باید آن را عنوان نمایید، باید آنقدر حس عمومی در مجلس وجود داشته باشد که همه گوش دهند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: بنابراین تا زمانی که 145 نفر از نمایندگان در صحن مجلس حضور داشته باشند جلسه رسمی است و تذکرات را می‌شنویم و خارج از آن نیز جلسه رسمی نیست و جلسه ختم می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet