خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/12/02 12:37:00
سرویس کمیسیون ها
در کمیسیون تلفیق صورت گرفت

افزایش مالیات نوشابه‌ و سیگار

**سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۸۹ کل کشور از افزایش مالیات نوشابه‌ و سیگار در لایحه بودجه سال آینده توسط این کمیسیون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "محمد مهدی مفتح" در نشست خبری روز یکشنبه خود نتایج آخرین بررسی‌های بندهای درآمدی لایحه بودجه سال 1389 در کمیسیون تلفیق را تشریح کرد.

وی گفت: مالیات بر نوشابه‌های غیرالکلی از 1 میلیارد تومان در لایحه بودجه 89 به 50 میلیارد تومان توسط کمیسیون تلفیق بودجه افزایش یافت.

وی همچنین خاطرنشان کرد:‌ عوارض پیش بینی شده برای تولید سیگار نیز در لایحه بودجه 10 درصد تعیین شده بود که توسط کمیسیون تلفیق بودجه به 20 درصد افزایش یافت.

همچنین مالیات به سیگار خارجی از 20 درصد پیشنهادی به 40 درصد افزایش یافت.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در بخش اجزا مالیات بر ثروت رقم لایحه دولت که به میزان هزار و 211 میلیارد تومان بود عینا توسط کمیسیون تلفیق بودجه 89 به تصویب رسید.

وی خاطرنشان کرد: مالیات برکالاها و خدمات در کمیسیون تلفیق همراه با تغییراتی در سرفصل‌ها همراه بود به نحوی که عوارض خروج از کشور از 125 میلیارد تومان پیشنهادی در لایحه به 197 میلیارد تومان افزایش یافت.

مفتح در ادامه افزود: عوارض خروج از مرز هوایی هم از 25 هزار تومان به 50 هزار تومان افزایش یافت. البته این موضوع شامل حج تمتع، عمره و عتبات عالیات نخواهد بود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 89 یادآور شد: عوارض خروجی از مرز آبی و زمینی از 5 هزار تومان به 10 هزار تومان افزایش یافت.

نماینده مردم رزن مجلس گفت: مقرر شد از هر فقره صدور کارت شناسایی اتباع بیگانه از 5 هزار تومان در لایحه به 15 هزار تومان، برگ تردد بین استانی از 2200 تومان به 7500 تومان برای صدور المثنی شناسایی و برگ تردد برای تردد از 10 هزار تومان به 20 هزار تومان افزایش یافت.

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: براساس تصمیم اعضای کمیسیون تلفیق، بهره مالکانه و حقوق معادن از 85 میلیارد تومان به 100 میلیارد تومان افزایش یافت.

مفتح در ادامه اظهار داشت: درآمدهای ناشی از خدمات قضایی در لایحه بودجه سال 89 از 440 میلیارد تومان پیش‌بینی شده در لایحه پیشنهادی به 1200 میلیارد تومان افزایش یافت به عبارتی کمیسیون تلفیق رقم پیشنهادی دولت را 800 میلیارد تومان افزایش داد.

وی افزود: خدمات قضایی را ناشی از افزایش تعرفه‌های متعدد در سیستم قضایی عنوان کرد و افزود: برخی تعرفه‌ها مانند ثبت دادخواست با پیشنهاد وزیر دادگستری و تصویب رییس قوه قضائیه محقق خواهد شد.

نماینده رزن ادامه داد: کمیسیون تلفیق همچنین اختصاص 350 میلیارد ریال برای خدمات نوین ثبتی و 350 میلیارد تومان برای خدمات ثبتی به تصویب رساند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 89 همچنین از ایجاد ردیف درآمدی جدیدی در قالب سازمان زمین شناسی و اکتشافی خبر داد و اظهار داشت: مقرر شد مبلغ 5/1 میلیارد تومان در رابطه با گواهی کشف و خدمات زمینه درآمدی ایجاد شود.

وی همچنین گفت: 10 درصد بیمه شخص ثالث برای مصارف مشخص نیز که ردیف درآمدی وجود نداشت به تصویب رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet