ایام محرم 1398
1388/12/02 14:03:00
سرویس سیاسی
ابوترابی‌فرد:

به‌کارگیری همه ظرفیت‌های انقلاب برای پاسداری از فرهنگ وقف

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید از همه ظرفیت انقلاب برای پاسداری از فرهنگ وقف و رشد و اعتلای آن استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد" روز یکشنبه در بازدید از نمایشگاه اوقاف در مجلس گفت: وقف یادگاری است از نیاکان هوشمند، متدین و خدوم ‌ما که به مقوله‌ای ارزشمند و بی‌بدیل تبدیل شده است.

وی خاطر نشان کرد: امروز غنای فرهنگ ملت ایران ثمره این فرهنگ حیات آفرین و الهام بخش است.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: وقف به واسطه چهره پرتلالو وجود مقدس حضرت علی‌ابن موسی‌الرضا(ع) در فضای معنوی موقوفات که یادگاری ما از پدران ماست در برابر چشم این ملت و جهان می‌درخشد.

نماینده مردم قزوین در مجلس آموزه‌های دینی دانشی و معماری پرارزش این ملت کهن در مساجد، معابد، بناهای عظیم فرهنگی و اسلامی را به یادگارمانده در سایه وقف عنوان کرد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از مدارس دینی و حوزه‌های علمیه که پشتوانه علمی و سیاسی انقلاب اسلامی به شمار می‌آیند، در سایه فرهنگ وقف نقش جاودان یافته‌اند.

وی خاطر نشان کرد: باید از همه ظرفیت انقلاب برای پاسداری فرهنگ وقف و رشد و اعتلای آن اقدام کرد.

ابوترابی‌فرد رسالت سازمان اوقاف را باتوجه به سرمایه عظیمی که در اختیار دارد و وظیفه‌ای که قانون در اختیارش قرار داده، وظیفه‌ای منحصر به فرد توصیف و تصریح کرد: انتظار داریم این سازمان این گام دینی و اخلاقی را درجهت گسترش و فرهنگ غنی وقف هموار کند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: باید از قدم‌های بلندی که سازمان اوقاف در زمینه نشر معارف اسلامی، تشکیل مجامع علمی و دانشگاهی، چاپ قرآن و کتب اسلامی تشکیل محافل و مجالس دینی برداشته و برمی‌دارد، قدردانی شود.

ابوترابی‌فرد یادآور شد: مجلس به طور قطع در حمایت و پشتیبانی از سازمان حمایت لازم را به عمل می‌آورد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص پدیده موقوفه خواری گفت: گمان نمی‌کنم در این زمینه ضعف قانونی وجود داشته باشد چرا که به طور واضح و روشن در خصوص آن آمده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان اوقاف باید در جهت حراست از وقف از امکانات قانونی و حقوقی استفاده لازم را به عمل آورده و قوه قضائیه هم این نهاد را مورد حمایت قرار دهد.

ابوترابی‌فرد اظهار امیدواری کرد: سازمان اوقاف در جهت تحقق اهداف مقدس واقفین، از موقوفات کشور به درستی حراست کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet