هدر موبایل
1388/12/02 15:19:00
سرویس سیاسی
بروجردی خطاب به آمانو:

گزارش خود را در شورای حکام اصلاح کنید

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران را گزارشی غیرحقوقی و خلاف واقع ارزیابی کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علاءالدین بروجردی در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی غیرحقوقی و خلاف واقع است؛ چرا که ما غنی‌سازی 20 درصد را طی نامه‌ای به آژانس اعلام کردیم و از بازرسان‌ آنان نیز دعوت به عمل آوردیم.

نماینده بروجرد ادامه داد: پس از اعلام ما بازرسان آژانس از کشورهای الجزایر و مراکش به ایران آمدند و با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی از فعالیت‌های ما در این زمینه بازرسی به عمل آوردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: چگونه آقای آمانو چنین گزارشی ارائه کرده است؟ در حالی که تمام اقدامات ما زیر نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و ما اصل آژانس را قبول کرده و به تعهداتمان عمل می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ما به تمامی ملزومات اعتمادساز برای آژانس عمل کرده‌ایم، خاطر نشان کرد: مجلس و دولت ایران به گزارش آژانس اعتراض دارند و امیدواریم هفته آینده که قرار است رئیس آژانس در شورای حکام گزارش بدهد، از این فرصت استفاده کرده و گزارش اصلاح شده ای رابه شورای حکام ارائه نماید.

بروجردی در پاسخ به سوالی مبنی بر مقایسه دبیر کل سابق و جدید آژانس یادآور شد: آقای آمانو یک ژاپنی است و بنده در نطق امروزم به ایشان تاکید کردم که حتی اگر برای شخصیت خود اعتباری قائل نیستید، برای کشور ژاپن ارزش قائل شوید.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه نمره مقاومت البرادعی در برابر فشارهای آمریکا بالاتر از نمره آمانو است، تصریح کرد: دبیرکل آژانس باید به فعالیت‌های هسته‌ای کشورهای مختلف رویکرد حقوقی داشته باشد و با نگاه سیاسی به این مسائل نپردازد به ویژه آنکه در حال حاضر آمریکا به دنبال اعمال فشار علیه ایران از طریق آژانس بین‌المللی اتمی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet