هدر موبایل
1388/12/02 14:49:00
سرویس صحن
آجرلو در نطق میان دستور:

22 بهمن روز نمایش قدرت ملتی متکی به خداوند بود

**فاطمه آجورلو گفت: دستیابی به فن‌آوری هسته‌ای اراده ملتی آزاده، رهبری قدرتمند و دولت و مجلس همراه است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در نطق میان دستور خود ضمن تشکر از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار داشت: بیست و دوم بهمن ماه روز پیروزی خون بر شمشیر امسال معنای تازه‌تری را برجهانیان و کندفهمان داخلی تفهیم کرد.

وی افزود: این روز، روز نمایش قدرت ملتی متکی بر قدرت لایزال پروردگار با توسل بر پیوند ناگسستنی امتی ولایی با امام و رهبری الهی بود. مردم بیدار یکبار دیگر توان، شجاعت، وحدت و استواری بر اصلی‌ترین شعارهای نظام اسلامی را بر رخ جهانیان کشیده و روح اطاعت از ولایت را به نمایش گذاشتند به راستی این ملت شایسته خدمتگذاریند برخود لازم می‌دانم از حضور پرشکوه مردم شهید پرور کرج در راه پیمایی روز 22 بهمن تقدیر و تشکر نماییم.

نماینده مردم کرج تصریح کرد: دستیابی به فن‌آوری هسته‌ای اراده ملتی آزاده، رهبری قدرتمند و دولت و مجلس همراه است که با باور توانمندیهای دانشمندان این سرزمین و بومی سازی این علم با شایستگی جایگاه علمی خود در این حوزه را احراز نموده‌اند و این سازمان‌های بین‌المللی خصوصاً آژانس هستند که بانگاه چندگانه روح زیرچکمه‌های سلطه آپارتاید علمی بودن سران خودکامه را به نمایش گذاشته‌اید که حاکمیت علمی و قضاوت دانش محوری آنها برای چندمین بار نزد ملتها و دانشمندان علم‌گرا زیرسئوال رفته است و امروز همگان باید این جنس تصمیمات را وجدانهای بیدار به محاکمه بکشند.

وی خطاب به وزیر علوم گفت: برادر بزرگوار جناب آقای دکتر دانشجو وزیر محترم علوم  و تحقیقات و فن‌آوری باتوجه به حضور پرشکوه مردم در بیست و دوم بهمن وپیام آن به همه مسئولین آیا وقت آن نرسیده است که استراتژیک اسلامی کردن دانشگاهها را در دستور کار این وزارتخانه قرار دهید؟

آجرلو تاکید کرد: آیا وقت آن نرسیده است تا بعضی استاد نماهایی که گلوی آنها منتقل کننده پیام اجانب می‌باشد را از اساتید علمی و دانشمند توانمند دلسوز به جوانان و این خواست نمایندگان است که با بازنگری درآیین‌نامه گزینش اساتید و چگونگی جذب آن و تدوین آیین‌نامه‌های جدید که موانع سر راه اسلامی شدن را بردارد همت نمایید.

وی در ادامه با اشاره به لایحه بودجه افزود: نخست آنکه حذف بودجه نوسازی مدارسی که از دستاوردهای متحول کننده مجلس هفتم و دولت نهم است که با پایان برنامه چهارم و عدم تکرار آن در برنامه پنجم در روند نوسازی و اتمام پروژه‌های نیمه تمام مشکل بزرگی ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم کرج ادامه داد: حذف ردیف بودجه‌های استانی مراکز مشاوره زنان و خانواده که این با سیاستهای قانون منشور زنان و خانواده در تعارض بوده و فعالیت‌های این حوزه را دچار چالش خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: موضوع مدارسی که حکم قلع و قلع داشته و تعیین تکلیف آن تا پایان برنامه چهارم دیده شده است که نیازمند تدبیر ویژه می‌باشد.

آجرلو تاکید کرد: تعیین بودجه لازم جهت اجرایی کردن نظام هماهنگ پرداخت برای بازنشستگان لشکری، کشوری و تامین اجتماعی به صورت یکنواخت می‌باشد که در سال گذشته اجرا نشده است.

وی خطاب به نمایندگان اظهار داشت: زیباترین وصف در خصوص کرج توصیف مقام معظم رهبری است که فرمودند کرج ایران کوچک است، ایران کوچک امروز کلانشهری است که به جهت توسعه روز افزون با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و هشتصدهزار نفر با مسائل ومشکلات نوینی که از لوازم کلانشهرها است مواجه شده است.

نماینده کرج تصریح کرد: عدم وجود زیرساختهای مدنی و شهری از جمله، مشکلات ساختار ادارات،  غیبت در جایگاههای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری، عدم وجود راههای مواصلاتی، زیرساختهای بهداشتی و درمانی، مشکلات زیرساختهای خدماتی و مسائل حوزه فرهنگی از جمله مشکلات این شهر است.

وی ادامه داد: وجود 500 هزار جمعیت دانش‌آموزی، 50 هزار دانشجو و 10 هزار طلبه نشان از حجم بالای جمعیت جوان و پویای این منطقه دارد که علاوه بر تحصیل با فعالیت در بیش از 100 تشکل غیردولتی و مردم نهاد و نقش بسزایی در اجتماع دارند کرج شهر سرداران شهید و جانبازان قهرمان و آزادگان سرافراز است.

آجرلو گفت: این شهرستان 60 قهرمان مدال آور بین‌المللی تاکنون تقدیم ایران اسلامی کرده است حضور دانشمندان فرهیختگان و آیات عظامی چون آیت الله اشتهاردی و شهید سلطانی نشانگر جایگاه والای علمی و تدوین در این خطه می‌باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet