عید سعید فطر
1388/12/02 17:40:00
سرویس صحن
ابوترابی فرد در مراسم ختم فاکر:

فاکر یک فیقه تربیت یافته مکتب امام صادق(ع) بود

**مراسم ختم حجت الاسلام محمدرضا فاکر با حضور رییس مجلس، نواب و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمد حسن ابوترابی فرد در این مراسم با بیان اینکه ‌برکات نظام  جمهوری اسلامی ثمره لطف و رحمت توفیقاتی است که خداوند به ملت ما عنایت داشته است،  اظهار داشت: ‌مگر در دوران غیبت برخورداری از نعمت رهبری صالح و عادل و تربیت یافته دین، ‌ذوب شده در آرمان های الهی نعمتی قابل ارزیابی است؟
وی در ادامه با اشاره به اینکه ‌حجت الاسلام فاکر یکی از شخصیت های بود که تلاش می کرد مصداق تلاش برای آخرت باشد، گفت:‌ ایشان برای رسیدن به این مسئله در تربیت شخصیت علمی و دینی خویش سعی می نمود و در حقیقت یک فقیه تربیت یافته مکتب امام صادق(ع) بود و به همین علت نیز در جایگاه زیبنده پیرو مکتب اسلام قرار گرفت.
ابوترابی در ادامه خاطر نشان کرد: حجت الاسلام فاکر در مسیر تحقق یافتن اهداف و آرزوهای دینی در متن جامعه به عنوان چهره سیاسی هوشمند و با بصیرت همراه امام(ره) گام برداشت.
وی با اشاره به فعالیت های رییس کمیسیون اصل 90در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ‌مجاهدت ایشان در آن دوران برای همه جایگاهی شناخته شده است و ایشان یکی از عوامل جدی در آگاهی و بصیرت در جامعه بود.
نایب رییس مجلس اظهار داشت: مرحوم فاکر ‌پس از پیروزی انقلاب اسلامی در خدمت امام راحل و پس از آن نیز در سپاه پاسداران در خدمت مردم و در خانه ملت به عنوان مدیری دلباخته رهبر معظم انقلاب در مسیر رهبری با شجاعت و بصیرت حرکت نمودند.
وی در ادامه افزود:‌ بنده شاهد بودم که ایشان قبل از انقلاب شجاع، ‌هدفمند و بی باک چه در خانه ملت با یک نگاه نافذ و اعتقاد جدی به امام و مبانی انقلاب و رهبری در مسیر حرکت نمودند و ذره ای دچار تردید نگردیدند.
نایب رییس مجلس با تاکید بر اینکه حجت الاسلام فاکر در راهی که امام(ره) تشخیص می داد، عنصری جدی بود، گفت: ایشان مفاسد سیاسی، ‌اجتماعی و اقتصادی را بر نمی تابید و تا اعماق جان از این مسئله رنج می برد.
وی خاطر نشان کرد: ‌ایشان دغدغه اصلاح جامعه را داشت و در خفا می گریست و سعی می نمود با کلام مرهمی بر قلب مستمندان باشد و همچنین در مورد افرادی که مورد ظلم قرار می گرفتند  همدردی می نمود و در برابر ظالمان می ایستاد و به عدالت اجتماعی سخت باور داشت.
در این مراسم امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران ‌و برخی وزرا و شخصیت های سیاسی حضور داشتند.

حجت الاسلام فاکر  نماینده مجلس خبرگان رهبری و نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی بود که هفته گذشته به علت بیماری دار فانی را وداع گفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet