حلول ماه ربیع الاول
1388/12/03 10:08:00
سرویس کمیسیون ها
بررسی ردیف‌های درآمدی بودجه 89 در کمیسیون تلفیق دارد

تعیین هزینه‌های صدور کارت‌های معافیت نظام وظیفه

**بررسی ردیف‌های درآمدی لایحه بودجه سال ۱۳۸۹ کل کشور در جلسات بعد از ظهر دیروز و امروز صبح کمیسیون تلفیق نیز ادامه یافت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدمهدی مفتح" سخنگوی کمیسیون تلفیق در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران رسانه‌ها با اشاره به مصوبه روز گذشته این کمیسیون مبنی بر ایجاد ردیف درآمدی جدید خدمات فضایی گفت: کمیسیون تلفیق برای این ردیف مبلغ 20 میلیارد ریال پیش‌بینی کرد.

مفتح اظهار داشت: همچنین در ردیف خدمات کنسولی در لایحه پیشنهادی دولت 250 میلیارد ریال پیش بینی شده بود که این رقم در کمیسیون به 850 میلیارد ریال افزایش یافت.

وی در توضیح این بند گفت: سفارت‌خانه‌ها و نمایندگی‌های ما در خارج از کشور خدماتی را ارائه می‌کنند که درآمدهایی دارد بر همین اساس کمیسیون تلفیق مصوب کرد تعرفه‌ها به میزانی افزایش یابد که0 25 میلیارد به0 85 میلیارد تومان افزایش یافت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با بیان اینکه در قانون مالیات‌های مستقیم ماده‌ای وجود دارد که براساس آن یک در هزار مالیات اصناف وصول شود و برای واحدهای صنفی و اتحادیه‌های اصناف تخصیص یابد که تاکنون منبع درآمدی پیش بینی نشده بود و این جزء قانون اجرا نمی‌شد اظهار داشت: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق یک ردیف درآمدی تحت این عنوان به وجود خواهد آمد و پیش بینی می‌شود که 9 میلیارد تومان از این ناحیه وصول خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین به منظور توزیع عادلانه‌تر امکانات و اعتبارات استان‌ها کمیسیون تلفیق مقرر کرد که از سقف درآمدهای استانی مبلغی 80 میلیارد تومان کسر و به سقف درآمدهای ملی اضافه شود.

وی با بیان اینکه این جابه جایی مربوط به استان‌هایی می‌شود که کمتر درآمد استانی حاصل می‌شود،افزود: بر این اساس در سر جمع درآمدها تغییری حاصل نمی‌شود.

مفتح خاطرنشان ساخت:‌ این جا به جایی کمکی خواهد شد برای استان‌های با منابع استانی کمتر که توازن منطقه‌ای در آن رعایت نشده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق همچنین گفت: در لایحه بودجه پیشنهادی دولت مبلغ 891 میلیارد ریال برای فروش ساختمان و تاسیسات دولتی پیش بینی شده بود که در مصوبه کمیسیون این مبلغ به هزار میلیارد افزایش یافت.

مفتح خاطرنشان کرد: همچنین وزارت جهاد کشاورزی موظف شد که زمین‌های مسبوق به کشت به مدت حداقل 5 سال که دولت آن را به عنوان منابع طبیعی تلقی می‌کند را به کشاورزان ساکن در همان روستاها به مبلغ کارشناسی و به اقساط 20 ساله به فروش برساند.

وی ادامه داد: کمیسیون همچنین مقرر نمود ردیف فروش اموال تملیکی از 60 میلیارد ریال که دولت پیشنهاد داده بود به 150 میلیارد ریال افزایش یابد.

نماینده مردم رزن گفت: براساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق برای بیمه منازل شهری و روستایی در مقابل حوادث آتش سوزی در هر قبض مصرف گاز در هر دوره از منازل روستایی 50 تومان و از منازل شهری 100 تومان دریافت می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق در ادامه همچنین از افزایش تعرفه‌های صدور کارت‌های مختلف معافیت از خدمت نظام وظیفه خبر داد.

براساس مصوبه امرو کمیسیون تلفیق، هزینه صدور کارت معافیت برای افرادی که طبق قوانین فعلی مشمول معافیت از خدمت نظام وظیفه می‌شوند، برای کسانی که دارای تحصیلات کارشناسی ارشد هستند 500 هزار تومان، کارشناسی 250 هزار تومان، فوق دیپلم 175 هزار تومان، دیپلم 100 هزار تومان و برای تحصیلات زیر دیپلم 75 هزار تومان تعیین شد.

مفتح گفت: همچنین کمیسیون برای مشمولین خارج از کشور که مشمول معافیت می‌شوند برای صدور کارت معافیت از خدمت نظام وظیفه، مبلغ ده میلیون تومان مصوب کرده است.

وی افزود: برای مشمولین کمیته امام خمینی و سازمان بهزیستی این هزینه  5 هزار تومان و برای افرادی که معافیت پزشکی به آنها تعلق می‌گیرد مبلغ 100 هزار تومان مقرر شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق در پایان با بیان اینکه بحث منابع درآمدی همچنان ادامه خواهد داشت، خاطرنشان ساخت: درآمد حاصل از نفت، سود سهام شرکت نفت و اوراق مشارکت به صورت یکجا بررسی خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet