هدر اصلی
1388/12/03 17:54:00
سرویس اقتصادی
سوال شعبانی از وزیر جهاد و کشاورزی:

چرا دولت محصولات کشاورزی را به صورت مستقیم خریداری نمی کند؟

**شعبانی محور سوال خود از وزیر جهادکشاورزی را دلیل عدم خرید مستقیم محصولات کشاورزی از سوی دولت عنوان کرد.

نماینده مردم سنندج با بیان اینکه طبق برنامه چهارم توسعه قیمت تضمینی فرآورده‌های لبنیاتی و گوشتی نباید نسبت به بازار تفاوت زیادی نداشته باشد، اظهار داشت: سوال اصلی بنده از وزیر جهادکشاورزی بیشتر در این زمینه است که به چه دلیل دولت از کشاورز و دامدار محصولات را به صورت مستقیم خریداری نمی‌کند.

شعبانی در ادامه اظهار داشت: پرسشی که از وزیر جهادکشاورزی دارم این مساله است که چرا دولت صنایع تبدیلی را در روستاها راه اندازی نمی‌کند تا کشاورز و دامدار بتواند محصولات خود را به طور مستقیم به دولت بفروش برساند.

وی با بیان اینکه تفاوت قیمت میان فروش محصول از سوی کشاورز تا زمانی که به دست مصرف کننده می رسد زیاد است، گفت: تنها دلالان از این مساله سود می‌برند.

عضو کمیسیون عمران افزود: به عنوان مثال دامدار شیر را با قیمت کیلویی 350 تومان می‌فروشد اما همین شیر با 1 یا 2 درصد چربی با قیمت 1500 تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی متولی بخش کشاورزی است و باید از کشاورزان حمایت نماید، اظهار داشت: با توجه به این امر، وزارت جهاد نسبت به اجرای ماده 18 برنامه چهارم توسعه و چشم انداز بیست ساله تا به حال چه کاری انجام داده است؟

شعبانی تصریح کرد: وزیر جهاد شاورزی در پاسخ به سوال من در کمیسیون گفتند که در این بخش کوتاهی صورت گرفته است.

وی همچنین گفت: بخش دیگری از سوال من مربوط به وزارت بازرگانی است؛ چرا که وزارت بازرگانی مسئول کل بازار شهری است و سوال من از وزیر بازرگانی نیز در این خصوص است که چرا نسبت به نظارت و قیمت گذاری در شهر اقدامی نمی‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet