خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/12/04 14:04:00
سرویس صحن

انتقاد نماینده مبارکه نسبت به آلایندگی صنایع در این شهر

**خودروهای مختلفی که از سوی شرکت فولاد مبارکه بار حمل می‌کنند برای جاده‌های استان همواره مشکلاتی را ایجاد می‌کنند

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سیدعلی محمد موسوی مبارکه طی تذکری آئین‌نامه‌ای با استناد به اصل 51 قانون اساسی مبنی بر اینکه هیچ نوع مالیات وضع نخواهد شد مگر به موجب قانون، گفت:‌ بر اساس این اصل موارد معافیت و بخشودگی و تقسیم مالیاتی به موجب قانون  مشخص می‌شود.
وی در ادامه اظهار داشت:‌ تبصره یک بند" د" ماده 38، قانون مالیات بر ارزش افزوده که از سوی سازمان نظارت بر محیط زیست 15 اسفندماه هر سال کمیته‌ای تشکیل می‌شود و میزان آلایندگی‌ها را مشخص می‌کند؛ اما متأسفانه در سال 86 و در اسفندماه میزان آلایندگی شرکت فولاد مبارکه با کد 5 اعلام شد که با اعتراض شهرداری‌های شهرستان و سازمان امور مالیاتی استان اصفهان به کد 10 تغییر یافته اما متأسفانه سازمان امور مالیاتی استان، بخشی از عوارض آلایندگی سازمان را در سال 87 و کل عوارض آلایندگی را اعلام نکرده که به موجب آن شهرداری‌ها با مشکل مواجه شده‌اند.
 موسوی مبارکه در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خویش گفت:‌ مردم مبارکه زندگی و آلایندگی صنایع را تحمل می‌کنند و به بیماری‌های لاعلاجی دچار می‌شوند و به همین  دلیل نیز  بخش اعظمی از درآمد خود را صرف بیماری‌ها می‌کنند و در حال حاضر بیکار هستند آیا این افراد نباید از این عوارض بهره‌مند شوند تا فضای سبزی را ایجاد کنند؟

 نماینده مبارکه خاطر نشان کرد: خودروهای مختلفی که از سوی شرکت فولاد مبارکه بار حمل می‌کنند برای جاده‌های استان همواره مشکلاتی را ایجاد می‌کنند. آیا ما نباید این جاده‌ها را ترمیم و فضای سبز ایجاد کنیم؟ بنابراین ما انتظار داریم که هر چه سریعتر عوارض آلایندگی از سازمان امور مالیاتی استان اصفهان دریافت شود تا شهرداری‌ها با مشکلاتی که مواجه هستند بتوانند مقابله و آن‌ها را حل کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet