هدر موبایل
1388/12/04 16:23:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

دستگیری ریگی نشان دهنده اقتدار نظام است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: دستگیری عبدالملک ریگی نشان دهنده اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و در واقع تصمیم نظام برای برقراری امنیت در کشور است.

مهدی سنایی که در گفتگو با خبرنگار خانه ملت سخن می گفت، افزود :تهدیدها و فشارهای از این دست که منشاء‌ خارجی دارد، گویای این است که دست اندرکان امنیتی کشور عزم جدی برای برقراری امنیت در کشور و مقابله با برهم زنندگان نظم و امنیت دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: این عملیات از آن رو بسیار حائز اهمیت است که در شرایطی که تهدیدها و فشارها در پرونده هسته ای بر روی کشور ما زیاد است برخی از کشوها تلاش می کردند ابعاد مختلف ناامنی را به هم پیوند دهند و به شکلی سعی کنند ضعف کاذبی از نظام جمهوری اسلامی را به نمایش بگذارند.  

سنایی خاطر نشان کرد: عبدالمالک ریگی از افرادی بود که در حال پیوند خوردن به شبکه های مختلف مخالف نظام از قدرتهای بیگانه تا گروهک هایی که در خارج از کشور فعالیت می کنند بود و در واقع در هم شکستن ریگی درهم شکستن این شبکه ها است.

نماینده نهاوند با اشاره به تبعات مثبت این اقدام داخل کشور گفت: فعالیت های تروریستی این شبکه یکی از مناطق اصلی کشور را درگیر کرده بود و باعث شده بود روند توسعه در آنجا کندتر شود.

وی افزود: اعتقاد مردم و مسئولین هم این بود که این اختلافات که در سیستان و بلوجستان و مناطق مرزی جریان دارد عوامل بیرونی دارد و توسط دشمنان خارجی و عوامل آنها القاء می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: طبیعتا وارد کردن این ضربه امکان وحدت بیشتری را در منطقه فراهم می کند و باعث می شود که وحدت ملی و دینی در سیستان و بلوچستان تقویت شود.

وی افزود: با توجه به اینکه در آستانه هفته وحدت هستیم این اتفاق و اقدامی در راستای وحدت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: از جهت امنیتی و فنی هم دستگیری ریگی بسیار زیبای صورت گرفت و جا دارد به رهبر انقلاب، ملت عزیز و دست اندرکاران نیروهای امنیتی و انتظامی تبریک گفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet