شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1388/12/05 13:08:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی

**تذکرات کتبی جلسه علنی روز چهارشنبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسئولان اجرایی کشور توسط "سیدجاسم ساعدی" عضو هیات رئیسه قرائت شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، تذکرات قرائت شده به این شرح است:

- تذکرات حسن پور نماینده سیرجان و بردسیر به وزیر راه و ترابری در خصوص جلوگیری از تعطیلی شرکت راه‌سازی سی‌بی‌جی سیرجان و اعلام علت عدم اجرای خط دوم سیرجان - بندرعباس و عمل نکردند آن وزارتخانه به این امور؛به وزیر صنایع و معادن در خصوص جلوگیری از بیکار شدن 700 تن از کارگران گل‌گهر سیرجان و به وزیر کشور در خصوص جلوگیری از حضور غیرقانونی اتباع بیگانه به خصوص افاغنه در شهرستان‌های سیرجان و بردسیر.

- تذکر میگلی نژاد نماینده بوشهر، فاطمی نماینده دشتی و تنگستان و پاپری مقدم نماینده دشتستان به وزیر بازرگانی در خصوص لزوم تداوم حمایت از گوجه‌کاران استان بوشهر.

- تذکرات کرمی نماینده سنندج به رئیس جمهور در خصوص دستور رسیدگی به علت عدم برخورد با نشریاتی که مکررا به اعتقادات اهل سنت اهانت می‌کنند؛ به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص لزوم برخورد قاطع با روزنامه حزب الله به دلیل توهین آشکار و تعمدی به مقدسات اهل سنت در آستانه هفته وحدت و به وزیر رفاه و تامین اجتماعی در خصوص لزوم بررسی علت عدم اجرای لایحه جامع حمایت از معلولین و همچنین اعلام علت عدم پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان معلول کشور.

- تذکرات موسوی جرف نماینده آبادان به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضرورت لغو قرارداد پیمانکاری خدمات خرید آموزش ساعت حق التدریسان دبیران در خوزستان و به وزیر کار و امور اجتماعی در خصوص تسریع در تعیین اعتبار مصوبه سفر هیات دوم دولت در خصوص تجهیز مراکز ارتقای مهارت آبادان.

- تذکر پاپری مقدم فر نماینده دشتستان به وزیر کشور در خصوص لزوم از دفاع جایگاه نیروی انتظامی شهرستان دشتستان و تامین تجهیزات کافی برای تامین امنیت بیشتر.

- تذکر یوسف نژاد نماینده ساری به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تامین اعتبار برای مراکز بهداشت شهرستان ساری.

- تذکر طالقانی نماینده تاکستان به وزیر کشور در خصوص بررسی ارتقای بخش خرمدشت به شهرستان و همچنین بررسی استقرار شهرداری در روستای رادکان و دادکان شهرستان تاکستان.

- تذکرات محمدی نماینده مریوان و سروآباد به وزیر ارتباطات و فناوری در خصوص لزوم تامین اعتبار مورد نیاز و اجرای طرح بیمه کارگزاران از محل درآمد شرکت ملی مخابرات و به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در بهسازی جاده و روستای شهرستان سروآباد.

- تذکر حسینی نماینده قروه به وزیر نیرو در خصوص لزوم بررسی و رفع مشکل تاسیسات فاضلاب روستای حسینی شهرستان دهگلان.

- تذکر نقوی حسینی نماینده ورامین به وزیر نیرو در خصوص تامین آب حاصل از تصفیه‌خانه جنوب تهران به مقدار 5 مترمکعب مطابق مصوبه دولت تا پایان اسفند ماه 88.

- تذکرات کواکبیان نماینده سمنان و مهدی شهر به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضرورت تصویب حذف دوره پیش دانشگاهی در مجلس شورای اسلامی؛ به وزیر امور خارجه در خصوص ضرورت واکنش به اظهارات سعود الفیصل و همچنین ضرورت جلوگیری از بازجویی ماموران اطلاعاتی عراق و آمریکایی از زائران ایرانی عتبات عالیات؛ به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص اعلام علت لو رفتن سوالات آزمون دستیاری پزشکی و به وزیر راه و ترابری در خصوص به کارگیری واژه خلیج عربی از سوی مهماندار یونانی‌ در پرواز تهران کیش.

- تذکر کوچکی نژاد نماینده رشت به وزیر بازرگانی در خصوص ضرورت نظارت بر قیم ارزاق عمومی با توجه به پایان سال و خرید شب عید.

- تذکر اسماعیلی نماینده هشترود به وزیر کشور در خصوص تسریع در امهال وام‌های کشاورزان خسارت دیده قبل از رسیدن پایان سال.

- تذکر فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب به وزیر کشور در خصوص ضرورت تسریع در پرداخت حقوق و اضافه کار کارگران شهرداری اسلام آباد غرب با توجه به گذشت 10 ماه.

- تذکر محمدیاری نماینده توالش و رضوانشهر و ماسال به وزیر کشور در خصوص تسریع در اختصاص اعتبار از محل اعتبارات حوادث غیر مترقبه برای جبران خسارت ناشی از وزش باد شدید در شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال.

- تذکر میرخلیلی نماینده میناب و جاسک به وزیر کشور در خصوص ضرورت ارتقای حوزه به منطقه انتظامی و استقرار آن در شهرستان سیریک؛ به وزیر اقتصادی و دارایی در خصوص برخورد نمودن گمرک شهرک سیریک از سهمیه مسافری برای ملوانان آن و به رئیس جمهور در خصوص دستور احداث سالن ده هزار نفری ورزشی در شهرستان میناب طبق مصوبه سفر هیات دولت.

- تذکر حیدری نماینده سقز و بانه، شعبانی نماینده سنندج، حسینی نماینده قروه، حیدری نماینده مریوان به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در ابلاغ اعتبارات توازن منطقه‌ای استان کردستان

- تذکر ترابی نماینده شهرکرد به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص ضرورت برنامه ریزی بهداشتی برای جلوگیری از سرطان رو به گسترش.

- تذکر سنایی نماینده نهاوند به وزیر جهادکشاورزی در خصوص لزوم ضرورت بازنگری در شیوه ادارات منابع طبیعی به دلیل صدمه گسترده به صنایع کشاورزی در روستاها.

بنا بر این گزارش، در انتهای قرائت تذکرات کتبی باهنر که ریاست جلسه را بر عهده داشت خطاب به سیدجاسم ساعدی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر عدد زیر 145 نفر است و در حال حاضر دیگر جلسه رسمی نیست، گفت: مابقی تذکرات را برای جلسه بعد خواهیم گذاشت

وی در پاسخ ساعدی نیز که اظهار داشت حدود 10 تذکر دیگر تنها باقی ا‌ست، متذکر شد: حتی یک تذکر دیگر را نیز نمی‌توانیم بخوانیم چون جلسه ‌رسمی نیست.

وی ادامه داد: به همین دلیل نمی‌توانیم جلسه را ادامه دهیم و برای تذکرات آقای هدایتخواه و آقای انصاری در اول جلسه روز یکشنبه وقت داده خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet