هدر موبایل
1388/12/06 12:31:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در بنیاد صلح سازاکاوا:

استقلال طلبی عامل مقابله با آمریکاست

**رییس مجلس استقلال طلبی جمهوری اسلامی ایران را عامل ایستادگی در برابر مخالفت های آمریکا با پرونده هسته ای ایران عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت از توکیو، علی لاریجانی که امروز(پنج شنبه) در محل بنیاد صلح سازاکاوا در حضور جمعی از اندیشمندان ژاپنی سخن می گفت، اظهار داشت: منطق آمریکا این است که چون ملت ایران راه استقلال طلبی را برگزیده باید با آن ستیزه کرد.
وی افزود: منطق امریکا این است که استقلال طلبی ایران و اخراج بیش از 60 هزار مستشار آمریکایی از ایران این حق را برای آنها ایجاد می کند که در پرونده هسته ای ماجراجویی کنند.
وی ماجراجویی امریکا به این شیوه را یک زنگ خطر جدی برای بشریت و صلح جهانی دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران جنگ را مطرود می داند، زیرا معتقد است جنگ، جان انسانها را به خطر می اندازد.
رییس مجلس گفت: آمریکا با کمک غرب، صدام بعثی را برای حمله به ایران ترغیب کردند و سبب ایجاد فاجعه ای شدند که در آن بیش از 250 هزار شهروند ایرانی شهید شدند.
وی خاطر نشان کرد: ایران همانند ژاپن قربانی سلاح های غیر متعارف جمعی است؛ به نحوی که نخستین شهری که در دنیا بمباران شیمیایی شد شهر سردشت واقع در ایران بود و صدام حلبچه را هم مورد بمباران شیمیایی قرار داد.
لاریجانی تاکید کرد: سوال این است که این سلاح های شیمیایی از کجا آمده‌اند وآایا جز این بود که کشورهای غربی این سلاح ها را به صدام دادند؟
علی لاریجانی با اشاره به حادثه بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی خاطرنشان کرد: از زمانی که با بمب اتمی دوشهر ژاپنی را مورد حمله قرار دادند و بسیاری کشته شدند، آیا به راستی سلاح ها کاهش یافته یا اینکه سیر صعودی داشته است.
آمریکا افتخار می‌کند که بیش از 10 هزار بمب اتمی دارد، روسیه ، فرانسه ، انگلیس و رژیم صهیونیستی هم دارای صدها کلاهک هسته‌ای هستند و آیا آژانس بین المللی انرژی اتمی توانسته است اقدام مثبتی در کاهش آن انجام دهد؛ به طور حتم اینگونه نیست.
موضوع صلح به اندازه‌ای دارای اهمیت است که در تمام ادیان به آن تاکید شده است، اما سوال این است که آیا جهان امروز به سوی صلح حرکت کرده یا در خلاف آن حرکت کرده است.

رییس مجلس مقوله صلح در تفکر اسلامی را از موارد مهم در اسلام و مکتب عدالت طلبی آن دانست.
وی افزود: آنچه که از جنگ خطرناک‌‌تر است، این است که در‌دنیای امروز مرگ تدریجی است که متاسفانه دنیای امروز به آن دچار شده است.
لاریجانی تصریح کرد: آمریکا با اقداماتی سعی دارد سلطه خود را بر دنیا بگستراند واستقلال کشور را به خطر بیاندازد که این موضوع نوعی بی‌حیثت کردن آنها و یا به عبارتی نوعی فریبکاری است که حاصلش ارتجاع وعقب نگه داشتن انسانیت است.
لاریجانی فاجعه دیگر دنیای امروز را تخریب محیط زیست دانشت و افزود: در حالی که همه از صلح حرف می زنند اما فاجعه محیط زیست موجب شده کل کره زمین با خطر مواجه شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet