شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1388/12/09 07:11:00
سرویس سیاسی
لاریجانی پس از ورود به تهران تشریح کرد

دستاورد سفر 5 روزه به ژاپن

**رییس مجلس شورای اسلامی در اولین ساعات روز یکشنبه پس از بازگشت از ژاپن در جمع خبرنگاران حاضر در فرودگاه مهرآباد تهران دستاوردهای سفر پنج‌روزه خود به ژاپن را تشریح کرد.

به گزارش خانه ملت، "علی لاریجانی"  این سفر را بهترین فرصت به منظور تبیین دیدگاه های ایران در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین المللی برای مسوولان و ملت این کشور دانست‌.   

وی گفت: در طول این سفر پنج روزه با روسای مجلس نمایندگان، مشاوران، نخست وزیر و وزیر امور خارجه این کشور دیدار و در خصوص موضوعات دوجانبه رایزنی‌های لازم انجام شد.

لاریجانی افزود :همچنین در جریان این سفر در خصوص مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی همچون موضوع افغانستان و مسئله هسته‌ای ایران با مقامات ژاپنی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رییس قوه مقننه خاطرنشان کرد: مقامات ژاپنی علاقه‌مند به همکاری و تعامل با کشورمان در خصوص ایجاد زیرساخت‌های توسعه افغانستان هستند.

وی متذکر شد: متاسفانه ناتو در افغانستان فقط نقش پادگان سازی دارد و به مسائل اساسی مردم این کشور هیچگونه توجهی نمی کند.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: در این سفر فرصت مناسبی بدست آمد تا با تجار، بازرگانان و سیاستمداران ژاپنی نشست‌های مشترکی برگزار شود.

وی افزود: در این نشست‌ها راه‌های توسعه روابط و مبادلات تجاری به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

لاریجانی دیدار و گفت و گوی خود با رییس دیوان عالی ژاپن را رضایت‌بخش توصیف و خاطرنشان ساخت: ژاپنی‌ها به منظور کاهش جرم در بخش فرهنگ‌سازی اقدامات موثر و بسیار خوبی را انجام داده‌اند که می‌توان از تجارب گرانسنگ آنها الهام گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet