خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/12/09 09:04:00
سرویس صحن
لاریجانی:

زمان رفع ظلم از قلمرو اسلامی فرارسیده است

**رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقت آن است که امت اسلامی با تمسک به آیین محمدی، ید واحده گردند و یکسره و یکدل به همگرایی و مددرسانی به یکدیگر در رفع ظلم و توسعه قلمرو اسلامی تلاش نمایند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در جلسه علنی روز یکشنبه ضمن تبریک آغاز هفته وحدت به ملت ایران و نمایندگان مجلس اظهار داشت: مبنای این وحدت مناسبت میلاد با سعادت پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) است که مبنایی استوار و پرتحرک از جهت وصول به اهداف می‌باشد.

وی افزود: از آن جهت که پیامی را به انسان‌ها رساند که همه کمالات فکری بشر را در بردارد و به همه نیازهای انسان‌ها پاسخ می‌دهد.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: مکتبی چند بعدی که درک همه حقایق آن از قدرت فهم و نسل خارج است.

لاریجانی ادامه داد: از ابتدا چنان پیوندی در قلوب گروندگان ایجاد نمود که امت اسلام خود را یک حقیقت واحد بپندارند و مسیر درک حقایق متعالی را در سلوک اخلاقی بیابد و علم آموزی و درک حقایق را وظیفه‌ای از آغاز تا پایان زندگی دنیوی بداند و عدالت را چنان ستون استواری زندگی فردی و اجتماعی تلقی کند تا همه مظاهر ظلم و جهل از قلمرو بشری زدوده گردد.

رئیس مجلس گفت: این حرکت فکری و عملی مترقی با گام‌های جهنده قلمروهای انسانی آن زمان را در نوردید و حکومت‌های خود ساخته بشری را تسلیم نمود و موجی از ظهور فرهنگ و علم پیشرو به وجود آورد که درخشندگی تمدن اسلامی دشمنان زمانه را به تلاطم انداخت و از آن زمان با روش‌های مختلف چه با زور بیرونی و چه با رخنه درونی به مقابله با آن پرداختند. این سان که امروز نیز سیاست‌های استکباری امریکا و غرب نیز نقطه کانونی هدف‌گیری خود را عالم اسلام و خاورمیانه قرار داده است.

وی افزود: وقت آن است که امت اسلامی با تمسک به آیین محمدی، ید واحده گردند و خود را بیابند و با تکیه بر شکوه تمدن اسلامی یکسره و یکدل به همگرایی و مددرسانی به یکدیگر در رفع ظلم و توسعه قلمرو اسلامی تلاش نمایند.

لاریجانی اظهار داشت: امروز یکی از موضوعات مهم عالم اسلام مساله فلسطین است که خوشبختانه در روزهای اخیر رهبران شجاع و قدرتمند فلسطین میهمان جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی افزود: در این 60 سال مبارزه ملت مقاوم فلسطین همه گونه طرح‌های صلح تصنعی مورد آزمون قرار گرفت و عده‌ای که از سر کلاهبرداری و عده‌ای با خام اندیشی این طرح‌ها را دنبال کردند اینک دریافتند که رژیم صهیونیستی رژیمی نیست که کوچک‌ترین حق ملت فلسطین را محترم شمارد.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه راه اصولی در رسیدن به هدف چیزی جز مقاومت نیست، گفت: اینک ملت‌ها از ماجرای ساختگی دست پخت امریکا و صهیونیسم مطلع شده‌اند و دیگر نداهای صلح طلبی آنان هیچ شنونده‌ای ندارد.

وی افزود: امروز شعار صلح طلبی استکبار همچون آواز در برهوت است و امت اسلامی شگرد جدید سخنان به ظاهر متفاوت رئیس جمهور امریکا را نیز مورد ارزیابی قرار داده است و همانگونه که در تحلیل استوار رهبر معظم انقلاب دامت برکاته نهفته بود، دستان خالی این پیام جدید را مشاهده نموده و مسلمانان اگر امروز به چیزی بیاندیشند آن اسلامیت واقعی خاورمیانه است که روح محمدی از ان متصاعد گردد.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران با افتخار از ملت مظلوم فلسطین حمایت می‌کند و مجاهدت‌های آنان را قدر می‌نهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: لازم می‌دانم از دولت و مجلس ژاپن تشکر کنم که مجال بحث‌های روشن و سازنده جهت گسترش همکاری‌های ایران و ژاپن در قلمروهای پارلمانی و اجرایی و رایزنی‌های مسایل حساس منطقه را فراهم نمودند.

لاریجانی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی با وسعت نظر در همکاری‌ها ایران و ژاپن در قلمروهای پارلمانی و اجرایی و رایزنی‌های مسایل حساس منطقه را فراهم نمودند.

لاریجانی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی با وسعت نظر در همکاری‌های بین المللی توسعه روابط دو جانبه ایران و ژاپن را به خصوص در قلمرو اقتصادی مورد حمایت قرار می‌دهد.

وی یادآور شد: گرچه توقف‌ هیات محترم پارلمان ایران در ناکازاکی کمتر از 3 ساعت بود اما فرصتی بود که یکی از مظاهر بسیار تاسف آور و وحشیانه آمریکا به ملت ژاپن را در جنگ جهانی از نزدیک مشاهده نماییم.

رئیس مجلس گفت: امریکا بعد از بمباران هیروشیما، حجم کشتار و تخریب بمب اتمی را دقیقا دریافته بود اما به فاصله‌ای چند روز شهر ناکازاکی را مجددا بمباران هسته‌ای نمود و تا امروز در شهر ناکازاکی حدود 300 هزار نفر چه مستقیم و چه در اثر عوارض این حرکت جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: اگر دنیای امروز به دنبال کشف هولوکاست است، هولوکاست واقعی را امریکا در ناکازاکی انجام داد و جالب است که همان دولت استکباری مدعی صلح طلبی در دنیاست و همزمان تولید بمب‌های هسته‌ای را به 10 هزار تا رسانده است.

وی اظهار داشت:‌ هیات پارلمانی ایران از ابتکار دولت ژاپن که نام این موزه را موزه صلح قرار داده است که متن آن حکایت از موزه ظلم می‌کند تشکر می‌کند تا همه نسل‌ها بدانند آنانی که امروز فریاد صلح برمی‌آورند در حرکت واقعی خود چه مظالمی را مرتکب می‌گرددند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: لازم می‌دانم از فداکاری ارزشمند برادران وزارت اطلاعات و نیروهای مسلح در دستگیری ریگی شرور تشکر نمایم که در یک کار ابتکاری ارزنده این توفیق را یافتند.

وی افزود: خوشبختانه اعترافات ریگی اطلاعات گذشته ما را در همکاری نزدیک امریکا و ناتو با این گروهک تروریستی را تایید می‌کند. اینکه دولت ایالات متحده و رئیس جمهور این کشور باید پاسخگو باشد و لازم است مسئولان مربوطه موضوع را پیگر باشند.

لاریجانی تصریح کرد: همچنین باید پیگیر نحوه عمل برخی کشورهای دیگر اروپایی درگیر و منطقه‌ای باشند تا نتیجه آن را مجلس استماع نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet