هدر موبایل
1388/12/09 16:08:00
سرویس سیاسی
لاریجانی:

بهترین استراتژی در مقابل رژیم صهیونیستی مقاومت است

**رییس مجلس شورای اسلامی بهترین استراتژی را برای مردم فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکا، استراتژی مقاومت، جهاد و انتفاضه دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" بعد از ظهر روز یکشنبه در همایش همبستگی ملی و اسلامی برای فلسطین که در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شد، ضمن تبریک 17 ربیع‌الاول سالروز میلاد پیامبر اکرم(ص) و آغاز هفته وحدت، گفت: مخاطب رسول‌الله همه بشریت بود چرا که آئین اسلام منطبق با فترت بشری است و فترت بشری از جوهره ثابتی برخوردار است.

وی با بیان اینکه اسلام به همزیستی مسالمت‌‌آمیز توجه دارد تا از راه عدالت وصول به هدایت، هدایت اعلا مهیا شود، خاطرنشان ساخت:‌ پیام حضرت محمد (ص) ایجاد مدینه فاضله‌ای بود که امت اسلام از پیشرفت برخوردار باشند و این امت راه ترقی دیگران را نیز مهیا کند نه همچون سیاسیون تندرو و افراطی اخیر که بر طبل یکجانبه‌گرایی می‌کوبند.

لاریجانی با بیان اینکه رسول گرامی اسلام ظلم را عامل نابودی جوامع و شخصیت‌ها می‌دانستند، متذکر شد:‌ عصر حاضر دچار این بیماری خطرناک است.

رییس قوه مقننه خطاب به میهمانان فلسطینی حاضر در این همایش اظهار داشت: امروز در محضر شما عزیزان و رهبران فلسطین و مجاهدان فی‌سبیل‌الله هستیم که البته شما دوستان را مهمان محسوب نمی‌شوید و شما رهبران مجاهد فلسطینی در قلب ما جا دارید.

وی حضور این میهمانان را پیام‌آور مظلومیت ملت فلسطین دانست.

علی لاریجانی با تاکید یر اینکه رژیم اشغالگر صهیونیستی با حمایت آمریکا بدترین رفتار را با فلسطینیان داشته و دارد، متذکر شد: وحشیانه‌تر آنکه این رژیم ظلم خود به ملت فلسطین را با نام صلح‌طلبی بر ملت مظلوم فلسطین روا می‌دارد.

وی تصریح کرد: آنان به عنوان صلح‌ خواهی عراق و افغانستان را اشغال کردند و با تمسک به واژه صلح ملت لبنان و حزب‌الله را بمباران کردند.

وی با اظهار اینکه غربی‌ها و رژیم غاصب صهیونیستی بر سر واژه حقوق بشر نیز همین بلا را آوردند، یادآور شد: به عنوان حقوق بشر زندان گوآنتانامو و ابوغریب را ایجاد کردند، به عنوان حقوق بشر جان هزاران فلسطینی را گرفتند و ده‌ها هزار افغانی و 80 هزار عراقی و 5 هزار نفر از مردم غزه را شهید کردند.

لاریجانی ادامه داد: آنها سرود خاورمیانه جدید را همراه با دمکراسی سر دادند و با ملت ایران که در این 31 سال هر سال یک انتخابات را برگزار کرد جنگیدند.

وی افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی و غربی‌ها به عنوان مبارزه با تروریست بر "حماس " و "حزب‌الله " که شرف مسلمانان محسوب می‌شوند، انگ تروریست زدند و از کنار این فصاحت سیاسی، با وقاحت عبور کردند.

وی همچنین با اشاره به دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی اشرار در شرق کشور تصریح کرد: آمریکا و ناتو به گروه شرور ریگی کمک کردند تا در ایران جنایت کند بنابراین باید قبول کنیم که با این پدیده مواجه هستیم که مبارزه با آن شدیدتر و مخوف‌تر از مبارزه در جنگ است.

رییس قوه مقننه کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با آشکار شدن برخی حرکات نفاق‌آمیز آمریکا، رژیم صهیونیستی و همپیمانان آنان، ملت‌ها بیدار شدند.

وی با اشاره به اقدامات اخیر وزیر امور خارجه ایالات متحده اظهار داشت:‌ چندی "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا که مرتبا لغت حفظ می‌کند تا در دوره‌گردی‌های منطقه‌ای آنها را بیان کند، به طور مفصل از صلح و سلاح‌های هسته‌ای سخن گفت.

وی خاطرنشان ساخت:‌ ظاهرا وی با این واژه‌ نوعی ابتهاج خاطر برای خود ایجاد می‌کند ولی گوش شنوایی برای آنان نیست و در واقع در عالم برهوت آواز می‌خواند.

علی لاریجانی در ادامه با اشاره به سفر اخیر خود به ژاپن و توقف 3 ساعته در ناکازاکی اظهار داشت: آمریکا با بمباران اتمی خود در این شهر فقط در یک لحظه و فقط در این کشور 70 هزار نفر را کشت.

وی تصریح کرد: اگر شما دنبال هولوکاست واقعی هستید، آمریکا در ناکازاکی و هیروشیما ایجاد کرد.

رییس مجلس متذکر شد: ظاهر اسرائیل علاقه‌مند است آدم‌کش خاورمیانه باشد و آمریکا هم می‌خواهد آن را نبیند.

رییس قوه مقننه کشورمان تصریح کرد:‌ باید مراقب بود که در این مقطع امت اسلامی دچار فریب حیله‌های شیطانی نشود.

وی با اشاره به گزارش گلدستون در شورای امنیت ملی سازمان ملل که به تصویب اعضای شورای مذکور رسید مبنی بر جنایت رژیم صهیونیستی در جنگ 22 روزه، اظهار داشت: گویا گزارش گلدستون موجب شد که دیوار جدیدی برای غزه کشیده شود.

وی ادامه داد: دولت آمریکا با تغییرات جدید و تغییرات ظاهری در آب و هوای سیاسی به دنبال گرفتن فرصت است که رژیم صهیونیستی شکست خورده در جنگ 22 غزه و جنگ 33 لبنان فرصت بیابد تا بتواند ماجراجویی جدیدی را راه بیاندازد. بنابراین این نظریه را نمی‌توان انکار کرد چرا که با رفتار آمریکا و رژیم صهیونیستی مطابقت دارد.

لاریجانی با خاطرنشان ساختن اینکه آمریکا عرضه تحقق حرف‌های خود را هم ندارد، تصریح کرد: ‌رژیم صهیونیستی هیچگاه بدون حمایت همه جانبه آمریکا حیات نخواهد داشت.

وی با یادآور شدن اینکه آمریکا دائما می‌گوید امنیت اسرائیل برای ما خط قرمز است، گفت: آنها تصور کرده‌اند که برای اعضای سیاسی خاورمیانه زنگ تفریح خواهند زد.

رئیس مجلس استراتژی درست در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکا را مقاومت، جهاد و انتفاضه دانست و متذکر شد: در این استراتژی می‌توان از تحرک دیپلماتیک هم استفاده کرد.

علی لاریجانی تاکید کرد: ملت و  رهبری معظم ایران، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و همه وعاظ در حمایت از فلسطین هم رای هستند و آنرا همانطور که رهبر انقلاب فرمودند وظیفه دینی و شرعی خود می‌دانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet