هدر اصلی
1386/09/26 10:30:00
سرویس کمیسیون ها

اصلاح نهایی طرح متخلفین سمعی و بصری در کمیسیون قضایی به سه شنبه موکول شد

اصلاح نهایی طرح متخلفین سمعی و بصری به جلسه روز سه شنبه کمیسیون قضایی موکول شد.

"محمدحسین فرهنگی" نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: رفع ایراد شورای نگهبان بر روی طرح اصلاح موادی از قانون مجازات کسانی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز دارند،در جلسه روز سه شنبه کمیسیون انجام خواهد شد.

با بیان خبر فوق افزود: در ایرادی که شورای نگهبان به مصوبه کمیسیون وارد کرده بود به مصادیق مفسد فی الارض که کمیسیون در این طرح آن را به گروه های سه گانه که در تولید و انتشار امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز دارند اشاره شده بود.

فرهنگی خاطرنشان کرد: نظر شورای نگهبان این بود که گروه های سه گانه مورد نظر کمیسیون را می توان برای آنها عنوان مجرمانه را بکار برد اما مفسد فی الارض نیستند.

وی افزود: بررسی موادی از لایحه شوراهای حل اختلاف از دیگر مباحث روز یکشنبه جلسه کمیسیون قضایی بود که از جمله موضوعاتی که به بحث گذاشته شد این بود که آیا هیات های حل اختلاف در مرحله انشای رای می توانند وارد بشوند یا خیر؟

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی گفت: در این خصوص پیشنهادهای مختلفی مطرح شد که از جمله آنها این پیشنهاد مطرح شد که شوراهای حل اختلاف می توانند نظرات بینابینی مطرح کنند.

وی افزود: ادامه رسیدگی به این لایحه به جلسه سه شنبه کمیسیون واگذار شد.

فرهنگی خاطرنشان کرد: انتخاب آقای "حسن سلیمانی" برای عضویت در کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه یک فوریتی الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت هم از دیگر موضوعات مورد بررسی کمیسیون بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet