هدر موبایل
1386/04/31 16:34:00
سرویس صحن
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی کشور

نمایندگان اجرای کامل مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را خواستار شدند

۲۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب یک تذکر کتبی به رییس جمهور، اجرای کامل مصوبه مجلس در مورد سهمیه‌بندی بنزین را خواستار شدند.

غلامعلی حداد عادل در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولین اجرایی کشور را  به شرح ذیل قرائت کرد:
اعلمی نماینده تبریز، فتاحی نماینده ارومیه، علیخانی نماینده قزوین، آوایی نماینده دزفول، قنبری نماینده ایلام، پورفاطمی نماینده دشتی، زنگنه نماینده اهواز، آفریده نماینده شیروان، صدیقی نماینده بناب در تذکری به وزیر نفت بر لزوم تجدید نظر در میزان بنزین سهمیه بندی متناسب با نیاز متوسط مردم و عرصه مازاد بر سهمیه تعیین شده به قیمت عادلانه تاکید کردند.
میرتاج الدینی نماینده تبریز، حسینی نماینده فریمان، مهدوی نماینده ابهر، سید هاشمی نماینده مراغه، آیین پرست نماینده مهاباد، دلخوش نماینده صومعه سرا، فولادگر نماینده اصفهان، مرادی نماینده اراک، محبی‌نیا نماینده میاندوآب و بزرگیان نماینده سبزوار نیز در تذکری به رئیس جمهور بر لزوم اجرای کامل مصوبه مجلس در مورد سهمیه بندی بنزین و عرضه آزاد آن شدند.
میرتاج الدینی نماینده تبریز در تذکری به وزیر راه و ترابری بر رفع تاخیر و نابسامانی در پروازهای عمره تاکید کرد و به وزیر نفت در خصوص اختصاص سهمیه ویژه بنزین برای اتومبیل‌های شخصی تذکر داد.
میرمرادزهی نماینده سراوان در تذکری به وزیر کشور، ارسال بالگرد برای امداد و نجات مردم خسارت دیده بر اثر سیل سراوان را متذکر شد. ایمانی نماینده خرم آباد در تذکری به بهداشت و درمان بر رسیدگی به عملکرد رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید کرد.
امامی‌راد نماینده کوهدشت در تذکری به وزیر راه و ترابری جلوگیری از برخورد نامناسب و تحقیرآمیز مدیریت فرودگاه خرم‌اباد لرستان را خواستار شد.
حسنوند نماینده سلسله و دلفان در تذکری به وزیر راه و ترابری تسریع در تکمیل و بهره‌برداری از راه الشتر به بروجرد را خواستار شد.
حسینی نماینده قروه در تذکری ابلاغ مصوبه استفاده از مزایای مناطق محروم از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی را از سوی رئیس جمهور خواستار شد.
فهیمی گیگلو نماینده پارس آباد و بیله سوار نیز دستور ایجاد موزه تاریخ عشایری و صنایع دستی در پارس آباد را به جهت حفظ هویت فرهنگی و اسلامی از جانب رئیس جمهور خواستار شد.
تمدن نماینده شهرکرد واکنش قاطع وزارت خارجه در قبال حمایت‌های دولت آلمان از گروهک‌های تروریستی و مهار فعالیت‌های ناسالم دیپلماتیک آن کشور در ایران را خواستار شد.
محمدی نماینده پاوه و اللهیاری نماینده کرمانشاه در تذکری به وزیر راه و ترابری بر لزوم برقراری مجدد پروازهای تهران - کرمانشاه تاکید کرد.
میرتاج الدینی نماینده تبریز در تذکری به وزیر راه و ترابری خواستار رسیدگی به افزایش نقص فنی هواپیماها و لزوم رفع مشکل برای جلوگیری از وقوع حوادث تلخ شد. وی در تذکری دیگر به وزرای راه و ترابری خواستار رسیدگی به علت وقوع تاخیرهای چند ساعته در پروازهای عمره به خصوص پروازهای سعودی و عدم رعایت استانداردهای پرواز، و رسیدگی به علت افزایش تعرفه‌های پزشکی اعم از حق ویزیت و خدمات پزشکی شد.
میرتاج الدینی نماینده تبریز، عبادی نماینده بیرجند و هدایت‌خواه نماینده بویر احمد در تذکری به رئیس جمهور خواستار تذکری وی به رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای نظارت کامل بر تورهای گردشگری و جلوگیری از برخی تخلفات شدند.
سادات موسوی نماینده مبارکه در تذکری به رئیس جمهور بر ملاحظه مکاتبات نمایندگان از سوی اعضای هیات دولت تاکید کرد.
یحیی زاده تماینده تفت و میبد از وزرای کشور و فرهنگ و ارشاد خواست تا در مورد برگزاری جشنواره زنان سرزمین با توجه به عدم صدور مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ممانعت از حضور خبرنگاران داخلی علی رغم حضور عکاسان خارجی توضیحاتی ارائه دهند. وی در تذکری دیگر به وزرای بازرگانی، جهاد کشاورزی خواستار بازگشت نرخ محصولات لبنی به سال گذشته شد.
نماینده تبریز در تذکری دیگر به وزیر خارجه خواستار احضار و تذکر قاطع به سفیر نروژ در رابطه با موضعگیری گستاخانه وزیر خارجه آن کشور برای اجرای احکام و حدود و مسلم شرعی شد و خواستار تذکر به دولت مالزی به علت توهین به اسلام با نمایش فیلم موهن آمریکایی در آن کشور گردید.
نماینده تبریز در تذکری به وزیر نیرو بر ضرورت اجرای قانون بودجه سال 86 در مورد افزایش تعرفه برق تاکید کرد.
میرتاج الدینی شناسایی و برخورد با عوامل تهیه و توزیع نقشه‌های جعلی شهرستان‌های میبد و اردکان را از سوی وزرای کشور و اطلاعات خواستار شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet