هدر موبایل
1389/02/07 09:33:00
سرویس اقتصادی
ادیانی به خانه ملت خبر داد

ارسال پرونده برنجهای آلوده به قوه قضاییه

**عضو مجمع نمایندگان استان شمالی کشور از ارسال پرونده برنجهای آلوده به قوه قضاییه خبر داد و گفت: این پرونده به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس هم ارجاع خواهد شد.

علی ادیانی نماینده قائمشهر در مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره پرونده برنجهای آلوده گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس درخصوص برنجهای آلوده گزارش خوبی تهیه کرده بود که قبل از پایان سال 88 در صحن مجلس قرائت شد و بر آلوده بودن این برنجها صحه گذاشت.

وی با اشاره به محتوای این گزارش تاکید کرد: مجلس بر آلوده بودن برنجهای وارداتی تاکید کرد و اعلام داشت که متاسفانه مسوولین در این زمینه کوتاهی کرده و در مبادی ورودی و نظارت بر واردات برنج کنترل مناسبی صورت نگرفت.

به گفته این نماینده استان مازندران برنجهای وارداتی فاقد استاندارد لازم بوده و از نظر بهداشتی و کیفیت نیز مورد تایید نبوده و از سطح پایینی برخوردار است.

ادیانی افزود: به رغم تهیه چنین گزارشی از سوی مجلس شورای اسلامی، وزارت بهداشت معتقد است که این برنجها هیچ آلودگی نداشته و استانداردهای لازم بین المللی را دارا هستند.

وی گفت: نمایندگان سه استان شمالی کشور و همچنین مجلس شورای اسلامی در حال حاضر منتظر جمع بندی نهایی پرونده برنجهای آلوده از سوی کمیسیون کشاورزی مجلس است و قطعا این پرونده پس از آماده شدن در اختیار قوه قضاییه قرار می گیرد تا با خاطیان واردکنندگان برنجهای آلوده برخورد شود.

نماینده قائمشهر و سوادکوه با اشاره به وظیفه کمیسیون اصل 90 مجلس که رسیدگی به شکایات طرز کار سه قوه را برعهده دارد، گفت: این ظرفیت وجود دارد تا پرونده برنجهای آلوده به کمیسیون اصل 90 مجلس هم ارسال شود تا به طرز کار دستگاه های مسئول در این زمینه و کوتاهی های صورت گرفته رسیدگی شود.

ادیانی تاکید کرد: باید از گزارش کمیسیون کشاورزی مجلس که صادقانه و با کار کارشناسی آن را تهیه کرد و به اطلاع عموم رساند، دفاع کرد و توجه داشت که این گزارش مورد احترام مجلس و مورد قبول نمایندگان است و باید مورد استناد واقع شده و با خاطیان و مقصرین برخورد جدی می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet