خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/07 09:25:00
سرویس بین الملل
فلاحت پیشه:

وزیر خارجه امارات توطئه تاریخی علیه ایران را فاش کرد

**یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه امارات، آن را نوعی لو دادن یک توطئه تاریخی توسط وزیر جوان این کشور دانست.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت به تشریح علت این سخنان گفت: از لحاظ تاریخی در منطقه خاورمیانه 2 نوع اختلاف وجود دارد که یکی واقعی و دیگری کاذب است و معمولا اختلاف کاذب را برای تحت شعاع قرار دادن اختلاف واقعی مطرح می شود.

وی اختلاف واقعی خاورمیانه را اختلاف مسلمانان با رژیم صهیونیستی عنوان کرد و گفت: هدف از ارائه اختلافات کاذب آن بود که یک خدعه در منطقه شکل گیرد تا خاورمیانه روی آرامش نبیند زیرا خاورمیانه اسلامی کاملا متشکل از کشورهای یکدست می شود و 36 منطقه استراتژیک دنیا در این نقطه قرار دارد به ویژه آنکه اسلام می توانست عامل وحدت بخش این کشورها باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: همین مساله می توانست تهدیدی برای دنیای غرب، آمریکا و رژیم صهیونیستی باشد و بر همین اساس نیز غربی ها از زمان استعمار عرضی و بعد از آن در زمان استعمار نوین به دنبال حضور نظامی در خاورمیانه بودند و اکنون هم همین سیاست را دنبال می کنند.

فلاحت پیشه با اشاره به چگونگی شکل گیری رژیم اشغالگر قدس گفت: ایجاد اسرائیل که در سال 1917 میلادی توسط بال خور وزیر خارجه وقت انگلیس مطرح شد، منجر به نگرانی مسلمانان شد تا اینکه در تاریخ 1948 میلادی رسما دولت اسرائیل اعلام موجودیت کرد و بلافاصله بعد از آن جنگ بین اعراب و اسرائیل شکل گرفت.

نماینده مردم اسلام آباد غرب افزود: از آن سال به بعد در هر دهه  یک جنگ بین اعراب و اسرائیل شکل گرفت که به ترتیب در سال های 1948، 1956 و 1967 و 1973 تا 1978 میلادی بود و در نهایت منجر به قرارداد صلح کمپ دیوید شد.

وی با بیان این که یک سال بعد از قرارداد کمپ دیوید جمهوری اسلامی به پیروزی رسید، گفت: در همان زمان استراتژی صهیونیست ها و غربی ها ایجاد اختلاف کاذب در منطقه شد تا آن اختلاف اصلی را تحت پوشش قرار دهد بنابراین جنگ عرب و صهیونیست به جنگ عرب با عجم شد و صدام با حمایت آنها جنگ علیه ایران را راه اندازی کرد و دیگر هیچ جنگی بین اعراب و صهیونیست شکل نگرفت.

فلاحت پیشه با بیان این که پس از جنگ ایران و عراق، غربی ها هر زمان موضوعی را تبلیغاتی می کنند تا اختلاف اصلی لاپوشانی شود، گفت: در سال 1990 موضوع جزایر اماراتی را مطرح کردند زیرا به دنبال خط اختلاف تازه بودند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هدف امارات از مطرح کردن این موضوع در شرایط فعلی را آسیب دیدن امارات عنوان کرد و گفت: اگر بحث تاریخی در منطقه مطرح شود آن زمان امارات و برخی دولت های عرب آسیب می بینند زیرا حداکثر عمر این دولت ها 40 سال است در صورتی که ایران سابقه هزاران ساله دارد. البته ما بنا بر برخی مسایل از گفتن مسایل تفرقه انگیز و روی آوردن به تاریخ خودداری می کنیم.

وی دیرگ علت سخنان وزیر امور خارجه امارات را تبانی آنها با صهیونیست ها عنوان کرد و گفت: آنها می خواهند نظام موروثی خود را حفظ کنند و در عوض در سطح کلانتر به غربی ها و صهیونیست ها امتیاز دهند.

فلاحت پیشه تصریح کرد: 8 سال جنگ تحمیلی با حضور 36 کشور دنیا علیه ایران که در میان آنها حداقل 4 کشور عضو دائم شورای امنیت بودند و بسیاری نیز عضو ناتو و ورشو سابق بودند و تمام ارتجاع عرب علیه ایران بود، ایران اجازه نداد که یک وجب از خاکش را تسخیر کنند.

وی افزود: این در حالی است که ایرانیان علی رغم داشتن اختلافات داخلی ـ که طبیعی است ـ بر سر مسایل سیاست خارجی و تمامیت ارزی وحدت نظر کامل دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet