هدر موبایل
1389/02/07 10:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

دانش صلح آمیز هسته ای برگشت ناپذیر است

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به پیشرفتهای کشور در زمینه انرژی هسته ای تصریح کرد: راه ملت ایران در دستیابی به دانش صلح آمیز هسته ای برگشت ناپذیر است.

به گزارش خبرنگار مهر در شهرستان بروجرد، علاء الدین بروجردی پیش از ظهر دوشنبه در جشنواره تقدیر از دانش آموزان برتر بروجرد در سخنانی اظهار داشت: خوشبختانه امروز در نظام جمهوری اسلامی در حوزه تعلیم و تربیت در مسیری قرار گرفته که استعدادهای واقعی جوانان و نوجوانان در حال شکوفایی است.

وی با اشاره به پیشرفت های کشور در حوزه تعلیم و تربیت در طول انقلاب اسلامی، یادآور شد: در زمان رژیم شاهنشاهی به لحاظ اینکه ما متکی به دیگران بودیم باور ملی که "ما می توانیم" در گفتار، رفتار و اندیشه های ما به صورت یک امر تثبیت شده درنیامده بود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس با بیان اینکه ما زمانی تنها مصرف کننده کالاها و تکنولوژی کشورهای بزرگ و ابرقدرت ها بودیم، خاطر نشان کرد: اما امروز به برکت انقلاب اسلامی تحول عظیمی در نظارم مقدس جمهوری اسلامی ایجاد شده است.

بروجردی با اشاره به پیشرفت های ایران در منطقه، یادآور شد: در حال حاضر بسیاری از کشورهای منطقه با وجود اینکه دارای توانمندیهای زیادی در ظاهر هستند ولی عمده این دانش و تکنولوژی را وارد کرده اند.

 

قطار پیشرفت ایران با تهدید و تحریم از حرکت باز نمی ایستد

وی با اشاره به تهدیدات و تحریم های کشورهای غربی برای عدم دستیابی ایران به انرژی صلح آمیز هسته ای، بیان داشت: در طول سی سال گذشته کاروان علم و دانش ملت ایران به برکت نظام جمهوری اسلامی و تفکر "ما می توانیم" به حرکت درآمده است و این قطار هیچ گاه از حرکت نخواهد ایستاد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حمایت های آمریکا از رژیم بعثی عراق و صدام برای حمله به ایران، افزود: در آن زمان ما با دست خالی جلوی حملات موشکی آمریکا ایستاده بودیم اما امروز با شکستن تفکرات مستکبرانه کشورهای غربی، ایران در زمینه صنایع دفاعی یکی از قدرت های منطقه محسوب می شود.

بروجردی با تاکید بر ضرورت دستیابی به دانش روز در زمینه تسلیحات نظامی، تاکید کرد: ملت ایران به عنوان یک ملت بیدار و هوشمند و متکی به توانمندیهای ملی امروز یکی پس از دیگری قله های رفیع دانش را فتح می کند.

 

تولید داروی مورد نیاز 850 هزار بیمار در راکتور تهران

وی با اشاره به پیشرفت های ایران در دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای، ادامه داد: غربی ها تلاش کردند که ایران به دانش هسته ای دست پیدا نکند ولی امروز از دانش استخراج اورانیوم گرفته تا پرتاب ماهواره به فضا و تزریق گاز "یو اف 6" و دانش غنی سازی همه را در اختیار داریم.

نماینده مردم بروجرد افزود: زمانی در چهارچوب تحریم غربی ها داروهای بیماران سرطانی ما نیز قطع شد اما امروز دانشمندان جوان ایرانی توانسته اند حداکثر ظرف سه ماه این دارو را در داخل کشور تولید کنند.

بروجردی یادآور شد: امروز در راکتور تهران تمام داروی مورد نیاز 850 هزار بیمار نیازمند توسط متخصصان داخلی تولید می شود.

 

راه ایران در دستیابی به انرژی هسته ای برگشت ناپذیر است

وی با اشاره به تلاشهای دشمنان برای ایجاد تردید در میان ملت در این مسیر، خاطرنشان کرد: اما دشمنان بدانند راهی که ایران در پیش گرفته است برگشت ناپذیر است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به درخواست های ایران برای مبادله سوخت هسته ای، عنوان کرد: در حالیکه ایران به این درخواست که پایبند بود ولی کشورهای غربی از جمله آمریکا مانع تبادل سوخت شدند و با این اوصاف نظام تصمیم گرفت که همین سوخت را در راکتورهای داخلی تولید کند که موفق هم شدیم.

 

ارتقا ایران در عرصه نانوتکنولوژی به جایگاه پانزدهم دنیا

بروجردی با تاکید بر اینکه کشورهای غربی مطابق قوانین بین المللی به وظایف خود عمل نکردند و با توجه به اینکه ما در برابر ملتمان متعهد هستیم خودمان کار تولید سوخت را انجام دادیم، ادامه داد: همچنین امروز ایران در عرصه نانو تکنولوژی که یک دانش کاملا نوین است با پیشرفت های چشمگیر از ردیف 60 دنیا به سرعت به جایگاه پانزدهم ارتقا پیدا کرد.

 

هشدار به آمریکا، در فضای تهدید یک قدم هم نمی توانید جلو بیایید

وی با تاکید بر اینکه امروز ایران در عرصه نظامی، فضایی و هسته ای کشوری پیشرفته است به برخی تهدیدات اخیر رئیس جمهوری آمریکا اشاره کرد و یادآور شد: آمریکا بداند که اگر ناوهای جنگی خود را برای ارعاب به منطقه می فرستد جمهوری اسلامی ایران این توانمندی را دارد که اگر نیروهای آمریکایی دست از پا خطا کنند جواب دندان شکنی به آنها بدهد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به رزمایش اخیر پیامبر اعظم در کشور اشاره کرد و افزود: آمریکا بداند اگر روزی بخواهد به تهدیدات خود عمل کند با آنها به گونه ای برخورد خواهد شد که منطقه را تا ابد ترک کنند.

بروجردی به پیشرفت های ایران در عرصه سیاست خارجی اشاره کرد و گفت: آمریکا در فضای تهدید نمی تواند از آنچه که امروز هست حتی یک قدم فراتر بگذارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet