خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/07 10:27:00
سرویس اقتصادی
تابش در گفت و گو با خانه ملت

برنامه پنجم کلی گویی است

**رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه بودجه با انتقاد از برنامه پنجم توسعه گفت: در این برنامه بیشتر کلی گویی شده است.

محمدرضا تابش نماینده اردکان در مجلس در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهداف برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی فرهنگی کشور گفت: باتوجه به بررسی های به عمل آمده متاسفانه دستگاه های اجرایی کشور نسبت به تحقق اهداف مطروحه در برنامه چهارم توسعه کوتاهی و قصور داشته و عملکرد قابل قبولی نداشتند.

وی افزود: مطابق قانون رئیس جمهور باید هرساله گزارش عملکرد برنامه توسعه را با مجلس ارائه کند که متاسفانه در این زمینه هم شاهد دستاوردی بودیم.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس به برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و یادآور شد: متاسفانه در این برنامه هم کلی­گویی شده است و الزاماتی که در برنامه چهارم وجود داشت در برنامه پنجم بصورت کلی مطرح شده است.

تابش افزود: در برنامه پنجم بیشتر به اهداف کیفی پرداخته شده در حالی که اهداف کمی قابل ارزیابی است و  متاسفانه در اهداف کمی کمتر دیده می شود.

وی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی مصمم است تا با تشکیل کار گروه ها و صرف وقت بیشتر و بررسی برنامه های توسعه بخصوص برنامه چهارم توسعه و آسیب شناسی آنها، دقت لازم را در انجام وظیفه خود در بررسی برنامه پنجم توسعه داشته باشد و به نحوه مطلوبی در تصویب این برنامه عمل کند.

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: انتظار ما این بود تا دولت در برنامه پنجم توسعه به اهداف کمی بیشتر عنایت می کرد تا اهداف قابل تحقق و ارزیابی باشند.

تابش اضافه کرد: مجلس بررسی دقیقی در این زمینه انجام خواهد داد و امیدواریم که دولت و دستگاه های اجرایی در بررسی این برنامه در مجلس کمک کار مجلس بوده و با مجلس همراهی کنند تا شاهد حرکت سریعتر به سمت پیشرفت و توسعه کشور باشیم.

به گفته تابش برنامه پنجم توسعه باید طوری تنظیم شود که در سایه اجرای آن در کشور شاهد جهش توسعه ای در همه ابعاد و توسعه متوازن و پایدار در کشور باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet