ایام محرم 1398
1389/02/07 10:36:00
سرویس سیاسی
محمدتقی رهبر:

رژیم صهیونیستی نه فقط شیعه که نابودی اسلام را می‌خواهد

**حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی رهبر، رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس و نماینده مردم اصفهان در یادداشتی برای شماره اخیر نشریه جام اصفهان تاکید کرد: اگر مسلمانی که روبری کعبه نماز می‌خواند بداند اسرائیل کاری به شیعه ندارد بلکه نابودی اسلام و خرابی کعبه را می‌خواهد، نیروی خود را متوجه یک مسلمان از نحله‌ دیگر نمی‌کند.

وی در یادداشت خود آورده است:وحدت عامل حیات،  عزت و عظمت مسلمانان است. پس از انقلاب اسلامی که ایران به عنوان یک قدرت توانمند در عرصه ظاهر شد و ارکان اسرائیل و امپریالیست را متزلزل کرد تمام تلاش اتحادیه کفر ایجاد اختلاف با عنوان قومیت، مذهب، رنگ و ناسیونالیسم بوده است تا آنها را به نوعی دستاویزی برای اختلاف و تفرقه افکنی قرار دهند. امروز اتحادیه کفر و استکبار جهانی که متشکل از صهیونیست‌ها، امپریالیسم، مرتجعین منطقه با بعضی افکار انحرافی و نیز بعضی عقب مانده‌هایی که از فرهنگ اسلامی بی‌خبر هستند دست به دست هم داده‌ و با یکدیگر متحد شده‌اند تا هیبت و هیمنه اسلام را بشکنند، در چنین شرایطی ما باید برای وحدت امت کار کنیم تا بتوانیم به عوامل اختلاف مجال ندهیم.

نماینده مردم اصفهان در ادامه تاکید کرده است: دیدگاه‌های مذهبی ما بعضا در برخی مسائل متفاوت است و در برخی مسائل اختلافاتی جزئی یا مبنایی یا فرعی وجود دارد. این‌ها را نباید عامل اختلاف قرار داد بلکه باید بر مشترکات‌مان تکیه کنیم. عقلای قوم و آنهایی که عقل و درایت دارند و حکیمانه فکر می‌کنند باید به مسلمانان توصیه کنند که خود را در دام این اختلافات نیندازند و حتی اگر در موارد فقهی، مبنایی و اعتقادی و یکسری مسائل با هم اختلاف دارند، امروز دیگر وارد آن نشوند و هر کسی بر معتقدات خودش تکیه کند و به تخریب دیگری نپردازد به خصوص در آنجایی که دشمنان ما سوء استفاده می‌کنند نباید سوژه به دست دیگران داد.

به گفته وی، مسئله حکومت جهان و آینده‌ عالم چیزی است که خوشبختانه امت اسلام عموما آن را قبول کرده‌اند و از زمان خود پیامبر از آینده عالم سخن گفته شده است که رهبری به دست یک امام عادل و حق می‌افتد.

محمدتقی رهبر در ادامه یادداشت خود آورده است: ما برای اینکه عدل جهانی را برپا کنیم باید متحد باشیم و به صهیونیست‌ و امپریالیسم که دشمن اصلی همه هستند نباید میدان بدهیم، آنها نابودی همه‌ ما را می‌خواهند و نمی‌خواهند نام رسول خدا، قرآن و اسلامیت در دنیا باشد.

وی تاکید می کند: تحقق وحدت کاری برنامه ریزی ظریفی را می طلبد و اندیشمندان و نخبگان باید در تحقق این وحدت تلاش کنند و با ممانعت از  ورود افراد خام در مقولاتی که به خصوص تفرقه انگیز است زمینه های ایجاد وحدت را فراهم کنند

به گفته وی تحقق این وحدت با شناسایی دشمن مشترک قابل حصول است. دشمن مشترک ما در حال حاضر اسرائیل است و ما اگر فکر کنیم دشمنان مشترک روبروی ما ایستاده‌اند آنگاه بیشتر احساس می‌کنیم که لازم است وحدت داشته باشیم. در حال حاضر اسرائیل کاری به شیعه ندارد بلکه نابودی اسلام و خرابی کعبه را می‌خواهد و اگر آن مسلمانی که روبری کعبه نماز می‌خواند به این مطلب فکر کند، نیروی خود را متوجه یک مسلمان از نحله‌ دیگر نمی‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet