حلول ماه ربیع الاول
1389/02/07 11:18:00
سرویس اقتصادی
یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خانه ملت تشریح کرد:

تصمیمات جدید ستاد مبارزه با مفاسد برای برخورد با بدهکاران بانک‌ها

**عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: تصمیمات اجرایی شدید برای برخورد با بدهکاران کلان بانک ها اتخاذ شد که بزودی اجرایی خواهد شد.

"عزت الله یوسفیان ملا" نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه ستاد شب گذشته جلسه داشت گفت: این ستاد به طور جد پیگیر مسئله معوقات بانکی است و در این زمینه با کسی تعارف ندارد و قطعا با کسانی که وام های کلان از بانک ها گرفته  و برای پرداخت بهانه تراشی می‌کنند هم برخورد قضایی و هم برخورد غیرقضایی صورت خواهد گرفت.

وی پیگیری معوقات بانکی را موضوع این جلسه ذکر کرد و گفت: در این جلسه در خصوص بازپس گیری معوقات کلان بانکی تصمیمات اجرایی مهم و شدیدتر اتخاذ و قرار شد تا بانک مرکزی پیشنهادات نوع مجازاتها و تصمیمات را تهیه و در اختیار ستاد قرار دهد. که ستاد نیز این مجازات تعیین شده برای برخورد با بدهکاران کلان بانکها را بررسی و  تصویب خواهد کرد.

نماینده مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: موضوع زمین خواری در پاکدشت دستور کار جلسه بعدی ستاد است.

یوسفیان با بیان اینکه این جلسه که از ساعت 20 تا ساعت 23 ادامه داشت، گفت: در این جلسه علاوه بر اعضای ستاد متشکل از نمایندگان سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه، معاون رئیس کل بانک مرکزی، رئیس منابع طبیعی کشور و همچنین وزیر جهاد کشاورزی حضور داشتند.

ستاد دوشنبه هفته گذشته جلسه داشت که این جلسه از ساعت 20 تا ساعت 24 ادامه داشت مدیران عامل بانکهای صادرات، ملت، سپه و کشاورزی و همچنین معاون وزیر اقتصاد و معاون بانک مرکزی درخصوص معوقات بانکی و میزان وصول این معوقات گزارشی را به ستاد ارائه کردند.

اعضای ستاد پس از استماع گزارش مدیران عامل بانکها، این بانکها را مکلف کرده تا گزارش خود را کتبی همراه با مستندات به اعضای ستاد ارائه کنند و در گزارش قید کنند که میزان معوقات بانکی چقدر است و چه کسانی با چه مبلغی به این بانکها بدهکار هستند و اصولاً بانکها چه چیزی را معوقه می دانند؟ آیا منظور از معوقات بانکی عقب افتادن چند قسط می باشد یا منظور چیز دیگری است.

ستاد همچنین این بانکها را مکلف کرده که در گزارش خود مشخص کنند که این معوقات چطور اتفاق افتاده و آیا وسیقه های گرفته شده در هنگام اعطای وامهای ملیاردی تناسبی با این وامها دارد یا خیر؟ آیا برای گرفتن وسیقه ها تبانی صورت گرفته یا نه؟ اگر تبانی انجام شده چه کسانی تبانی کرده اند؟ و چه کسانی مقصر می باشند؟

در جلسه گذشته مقرر شد تا در جلسات بعدی ستاد بانکها همه این موارد را مشخص و مستند کرده و همراه با گزارش کتبی به ستاد تحویل دهند.

یادآور می شود غیر از جلسه هفتگی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی جلسه کمیته های ستاد در روز چهارشنبه با ریاست علی آقامحمدی برگزار می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet