ایام محرم 1398
1389/02/07 16:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کامران:

بی‌نظمی‌ها در مجلس از عدم تعهد کاری ناشی می‌شود

**نماینده مردم اصفهان تاکید کرد: تا زمانی که سازوکاری برای حضور نمایندگان در تصمیم‌گیری پیرامون لوایح و طرح‌ها اندیشیده نشود، و تعهدی به آن نباشد روال بی‌نظمی در مجلس ادامه خواهد داشت.

حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به گلایه اخیر رهبر معظم انقلاب پیرامون بی‌نظمی در مجلس و گزارش اخیر عدم مشارکت شماری از نمایندگان در رای‌گیری طرح‌ها و لوایح مهم کشور، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بارها پیرامون رعایت ‌نظم و نیز ساده‌زیستی نمایندگان و مسئولان تذکر داده‌اند که البته به این تذکرات بسیار کم توجه شده است.

 وی با انتقاد از عدم رعایت اصلاح الگوی مصرف در مجلس، افزود: مجلس باید پاسخگو باشد که این قوه چه اقداماتی در راستای تحقق این امر انجام داده است.

 کامران با انتقاد از هیئت‌رئیسه مجلس که چرا هنوز سازوکاری برای نظم و نیز ساده‌زیستی در مجلس نیندیشیده‌اند، خاطرنشان کرد: تا زمانی که سازوکاری برای حضور نمایندگان در تصمیم‌گیری پیرامون لوایح و طرح‌ها اندیشیده نشود و تعهدی به آن نباشد، روال بی‌نظمی در مجلس و حتی هیئت رئیسه ادامه خواهد داشت.

 وی سپس با هشدار به این موضوع که باید امتیازاتی که به نمایندگان اختصاص می‌یابد، حذف شود، نسبت به سفرهای غیرضروری برخی مسئولان و نمایندگان به از غیر شخصی و رواج آن انتقاد کرد.

کامران با اشاره‌ به سالروز فرمان 8 ماده‌ای رهبر معظم انقلاب پیرامون مفاسد اقتصادی، گفت:‌ چندین سال است که از فرمان 8 ماده‌ای رهبر معظم انقلاب درباره مفاسد اقتصادی می‌گذرد و هنوز شاهد برخورد جدی دستگاه‌ها و قوا با این فساد که از فساد سیاسی ناشی می‌شود، نیستیم.

 وی در ادامه از دستگاه قضا خواست تا با مفسدین دانه درشت برخورد صحیح و قاطعی کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال به نام همت مضاعف و کار مضاعف گفت که باید تعطیلات تابستانی نمایندگان مجلس علی‌رغم آنکه یک ماه مرخصی دارند، حذف شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet