ایام محرم 1398
1389/02/07 16:24:00
سرویس فرهنگی
کواکبیان تاکید کرد:

اماراتی ها تحت القائات رژیم صهیونیستی هستند

**مصطفی کواکبیان با اشاره به ادعاهای اخیر وزیر خارجه امارات مبنی بر اینکه ایران جزایر سه گانه را اشغال کرده است، گفت: دستگاه دیپلماسی کشورمان باید یکبار برای همیشه امارات را سر جای خود بنشاند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی ما باید یکبار برای همیشه امارات را سر جای خود بنشاند و به جایگاه خود واقف کند و به آنها بفهماند که جزایر سه گانه تا ابد ایرانی باقی خواهد ماند.

وی اظهار داشت: آنچه مسلم است آن است که اماراتی ها تحت تاثیر القائات رژیم صهیونیستی هستند و با اقدامات و اظهارات خود در راستای اهداف صهیونیستها گام برمی دارند و بنای اتحاد جهان اسلام را بر هم می زنند.

کواکبیان گفت: امارات اگر بخواهد این بحث ها را ادامه دهد و هر از چندگاهی دوباره مطرح کند، ما نیز می توانیم گذشته خلیج فارس و مساله برخی واگذاری های شاه را به رخ این دوستان بکشیم و ادعاهای ارضی مختلفی راجع به این کشورها را مطرح کنیم. کشورهایی که به خاطر سلطه طلبی های انگلیس از دست ایران خارج شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: ما نمی خواهیم تاریخچه خلیج فارس را بازخوانی کنیم ولی اگر برخی پرروئی کنند، پیگیری خیلی مسائل از سوی ما، آنها را متضرر می کند.

وی از مسئولان دستگاه دیپلماسی کشورمان خواست تا به صورت جدی و فعالانه به کشور امارات تفهیم کنند که پا را از گلیم خود درازتر نکنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet