خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/02/07 16:31:00
سرویس کمیسیون ها
انوشیروان محسنی:

لایحه برنامه پنجم توسعه از برنامه چهارم ضعیف تر است

**نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه پنجم توسعه از لحاظ محتوایی، اندازه گیری شاخص ها از برنامه چهارم ضعیف تر است.

انوشیروان محسنی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: برنامه پنجم توسعه کلی است و هیچ اهداف کمی و کیفی در این برنامه مشخص نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه پنجم نوسعه به اهداف کمی و کیفی نظیر راهکارهایی درخصوص تعیین کاهش سهم مردم در بهداشت و افزایش سهم دولت هیچ اشاره نشده است.

نماینده مردم چالوس در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در برنامه چهارم توسعه براساس ماده 90 سهم مردم در بهداشت تا پایان برنامه باید به 30 درصد و سهم دولت 70 درصد می رسید؛ اما متاسفانه این موضوع اتفاق نیفتاده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به کلی بودن برنامه پنجم توسعه گفت: با مشخص کردن متولی و نهاد مسئول هم در عملکرد، هم در نظارت با ارائه آمار و ارقام دقیق و مشخص است که می توان به اهداف رسید در غیر این صورت اگر برنامه کلی باشند نمی توان به برنامه ها رسید.

وی یادآور شد: برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در بخش سلامت دارای مواد بسیار خوبی بود، متاسفانه با توجه به نگاه کلی دولت در برنامه چهارم توسعه و عدم اجرای دقیق و درست آن، در کل برنامه از جمله در بخش سلامت در بسیاری از مواد کارساز و اساسی و مشکل گشای برنامه به اجرا درنیامده است.

محسنی خاطرنشان کرد: از جمله مواردی که در برنامه چهارم توسعه اهداف آن محقق نشده می توان به شورای عالی سلامت و امنیت غذا اشاره کرد که قرار بود در بعد امنیت، سلامت و تغذیه سالم بررسی های همه جانبه ای داشته باشد که متاسفانه هیچ یک تحقق نیافته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet