خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/02/07 16:39:00
سرویس فرهنگی
هدایت خواه خبر داد:

کارگروهی در کمیسیون فرهنگی به بررسی برنامه پنجم توسعه می‌پردازند

**سخنگوی کمیسیون فرهنگی گفت: برنامه پیشنهادی پنجم توسعه پس از ارائه به کمیسیون فرهنگی قرار شد توسط گروهی متشکل از بنده، احمدرضا دستغیب و بهروز جعفری مورد بررسی قرار گرفته و گزارش آن به کمیسیون ارائه گردد.

 ستار هدایت خواه عضو کمیسیون فرهنگی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت ضمن بیان اینکه بخش فرهنگ در برنامه پیشنهادی پنجم توسعه دارای نقاط ضعف و قوتی است، در ارزیابی عملکرد برنامه چهارم توسعه و تحقق اهداف آن نیز اظهار داشت: برنامه چهارم در بخش فرهنگ طبق ارزیابی که توسط مرکز پژوهش های مجلس صورت گرفته و به کمیسیون فرهنگی نیز ارائه شد. در بخش هایی پیشرفت داشته و در واقع عملیاتی شده است و در بخش هایی نیز پیشرفتی نداشته است و در بخش هایی نیز اساسا از نظر آنها قابل ارزیابی نبوده است.

هدایت خواه خاطرنشان کرد: یعنی از نظر مرکز حدود 30 درصد اهداف عملیاتی شده و نزدیک 17 الی 18 درصد هنوز عملیاتی نشده است و 40 الی 50 درصد نیز قابل ارزیابی نبوده است.

وی افزود: برنامه پنجم توسعه از یکسو باید خلاءها و نارسایی هایی را که برنامه چهارم داشته پر کند و از طرفل دیگر بخشی از اهدافی را که ناقص و ناتمام مانده را جبران نماید و از سوی دیگر اولویت های کشور را در شرایط جدید مورد توجه قرار دهد.

عضو کمیسیون فرهنگی خاطرنشان کرد: اظهارنظر دقیق را می توان بعد از کار کارشناسی کارگروه کمیسیون اعلام کرد.

وی گفت: گزارش کارگروهی که کمیسیون برای بررسی مواد برنامه پیشنهادی پنجم توسعه مشخص کرده است 2 هفته آینده دیگر آماده و به کمیسیون ارائه خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet