هدر موبایل
1389/02/07 16:42:00
سرویس اقتصادی
حسینی به خانه ملت خبر داد:

عدم تحقق 60 درصد اهداف برنامه چهارم

**سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از تحقق ۴۰ درصدی برنامه چهارم توسعه خبر داد و گفت: حدود ۶۰ درصد اهداف این برنامه محقق نشد.

سید عماد حسینی نماینده قروه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه قرار بود در برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی 100میلیارد دلار در حوزه نفت و گاز سرمایه گذاری شود، گفت: کمتر از 40 میلیارد دلار در این زمینه سرمایه گذاری شده است و این نشان می دهد که بیشتر اهداف برنامه چهارم تحقق نیافت.

وی افزود: اگر روند برنامه چهارم در سالهای آینده ادامه یابد و اهداف برنامه ها محقق نشود، ما برای تحقق سند چشم انداز 20 ساله بجای چهار برنامه پنج ساله به پنج برنامه پنج ساله نیاز داریم که این امر چندان مطلوب نخواهد بود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به سند چشم انداز 20 ساله کشور یادآور شد: پیش بینی شد که در طی چهار برنامه این سند محقق شود و شروع آن هم از برنامه چهارم بود؛ اما در پایان اولین برنامه شاهد هستیم که بخش اعظمی از اهداف محقق نشده است و این برای تحقق سند چشم انداز مشکل ساز خواهد بود.

حسینی گفت: قطعاً برای تحقق سیاست راهبردی سند چشم انداز باید اهداف برنامه های چهارساله به درستی اجرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه باید طوری برنامه ریزی کرد که برای تحقق سند چشم انداز نیاز به یک برنامه پنج ساله دیگر برای تحقق این سند نباشد، گفت: باتوجه به نامگذاری امسال بعنوان سال همت «مضاعف کار مضاعف» باید با تلاش و همت مضاعف علاوه بر تحقق اهداف برنامه پنجم، عقب ماندگی های برنامه چهارم هم جبران شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به پایان دوره برنامه پنج ساله چهارم در سال گذشته، گفت: بودجه سال جاری براساس برنامه چهارم تنظیم شده و درواقع برنامه چهارم یک سال تمدید شده است و  ما امیدواریم در این سال عقب ماندگی های این برنامه جبران شود.

حسینی گفت: برنامه پنجم توسعه در روزهای آینده در دستور کار مجلس قرار خوهد گرفت و بودجه سال آینده براساس این برنامه تنظیم خواهد شد و درواقع سال آینده اولین سال اجرای برنامه پنجم توسعه است.

وی اضافه کرد: دولت باید آیین نامه های برنامه پنجم را طوری تنظیم کند تا قابلیت اجرا داشته و مجلس نیز باید نظارت دقیقی بر اجرای این برنامه داشته باشد تا شاهد عقب ماندگی برنامه چهارم در این برنامه نباشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet