حلول ماه ربیع الاول
1389/02/07 17:00:00
سرویس اقتصادی
انصاری:

دولت‌ها نباید با توجه به رویکردهای خود در برنامه تغییر ایجاد کنند

بهبهانی **عضو هیات تحقیق و تفحص از برنامه چهارم توسعه اظهار داشت: باید اهداف برنامه به گونه‌ای باشد تا دولت ها با توجه به سیاست‌ها و رویکردهای خود برنامه را تغییر ندهند.

"جمشید انصاری" در گفتگو با خبرنگار ملت با بیان اینکه قبل از ارائه کامل گزارش و جمع آوری اطلاعات نمی توانیم اظهار نظر دقیقی در این مورد داشته باشیم گفت : با توجه به اطلاعات موجود و دریافتی در بعضی از زمینه ها شاهد شکاف در اهداف کمی پیش بینی شده در برنامه هستیم.
وی در ادامه اظهار داشت: در برخی موارد از جمله بخش های اقتصادی مانند تحقق اهداف کمی پیش بینی شده برای نرخ بیکاری و اقتصادی توفیق چندانی نداشته ایم.
انصاری با بیان اینکه در برخی زمینه ها نیز عملکرد دولت تا حدودی مناسب بوده است، گفت: تحقق اهداف در برخی زمینه ها به اهداف برنامه نزدیک بوده است.
عضو هیات تحقیق و تفحص گفت: هدف از تشکیل این هیات ارائه اطلاعات از نحوه عملکرد برنامه و  استفاده آن برای تدوین برنامه پنجم نبوده است؛ اما با توجه به اینکه تدوین برنامه پنجم به تعویق افتاده است، هیات تحقیق و تفحص می تواند سریعتر برخی از یافته ای خود را بررسی نماید.

انصاری خاطر نشان کرد: تاخیری که دولت در ارائه برنامه داشت این فرصت را فراهم نمود تا مجلس  بتواند در زمان بررسی برنامه پنجم از گزارش های برنامه چهارم استفاده نماید.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اساسا مبنای بر آورد اهداف کمی در قوانین مشخص نیست و برآورد بعضی از اهداف در سند چشم انداز نیز به صورت کامل مشخص نشده است.
وی در توضیح مطلب فوق تاکید کرد: باید اهداف برنامه به گونه ای تدوین شود که دولت ها اجازه اینکه با توجه به سیاست ها و رویکردهای خود برنامه را تغییر دهند وجود نداشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet