خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/07 17:02:00
سرویس اقتصادی
رشد اقتصادی در سند چشم انداز 9/8 درصد است

خباز: رشد اقتصادی در برنامه چهارم فقط 4 درصد بود

**سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای دستیابی به اهداف تعیین شده در سند چشم انداز توسعه اقتصاد ما باید از رشد اقتصادی ۹/۸ درصدی برخوردار باشد.

محمدرضا خباز در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: متاسفانه در برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، رشد اقتصادی در بسیاری از بخش ها، از جمله صنعت، در وضعیتی بود که با رشد اقتصادی تعیین شده فاصله بسیار زیادی دارد.

وی تصریح کرد: رشد اقتصادی در برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که دولت نهم متولی آن بود بسیار پایین و در حد 4 درصد بوده که لازم است دولتمردان در برنامه پنجم توسعه آسیب شناسی درخصوص آن انجام دادند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به بسیاری از اهداف تعیین شده در برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دست نیافته ایم لذا لازم است دولت با استفاده از کارشناسان خبره برنامه پنجم توسعه را مورد بازنگری دوباره قرار دهد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در سال همت مضاعف و کار مضاعف امیدواریم زیرساخت های لازم برای اجرایی شدن برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به خصوص در بخش اصلاح ساختار دستگاه های اجرایی و تلاش برای افزایش بهره وری با استفاده از روش های مختلف موردنظر قرار گیرد.

خباز خاطرنشان کرد: توجه به فناوری اطلاعات، توجه به نیروی متخصص، کارآمد و آموزش نیروی انسانی و اعمال نظارت و مدیریت می تواند تاثیر مثبتی در رسیدن به اهداف سند چشم انداز توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشد.

این نماینده مجلس یادآور شد: گرچه همت مضاعف و کار مضاعف به کار کیفی و امور فیزیکی تعبیر می شود اما باید تلاش و همتمان در این راستا قرار گیرد که همت را به معنی ریل های توسعه در نظر گیریم و از آن استفاده کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet