حلول ماه ربیع الاول
1389/02/07 17:19:00
سرویس کمیسیون ها
ادیانی به خانه ملت خبر داد

احداث کارخانه کک با ظرفیت 300هزار تن

**سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از احداث کارخانه کک سازی در سوادکوه خبر داد و گفت: این کارخانه سالانه ۳۰۰ هزار تن کک تولید می کند.

علی ادیانی نماینده قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه روز گذشته نمایندگان استان مازندران با استاندار و مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی وزارت صنایع، مسئولین محیط زیست و دیگر مسئولین این استان گفت: در این جلسه درخصوص آخرین وضعیت احداث کارخانه کک در سوادکوه که مصوبه دور اول سفر استانی رئیس جمهور به این استان بوده مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: براساس مصوبه هیئت دولت در سفر اول رئیس جمهور به این استان قرار بود این کارخانه با ظرفیت سالانه 300 هزار تن در سوادکوه احداث گردد. از آنجا که احداث این کارخانه به بخش خصوصی سپرده شده بود این بخش انگیزه و توانمندی احداث این کارخانه را نداشت و متاسفانه کارخانه احداث نشد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس افزود: در سفر دوم هیئت دولت به استان مازندران این مصوبه مورد تکمیل قرار گرفت و مسئولیت این احداث کارخانه به وزارت صنایع و معادن سپرده شد.

ادیانی با اشاره به اهمیت احداث این کارخانه از لحاظ زیست محیطی خاطرنشان کرد: قرار شد تا کارخانه در منطقه انجیر تنگه سوادکوه احداث شود که محیط زیست استان مجوز آن را صادر کرد و قرار شد برای صدور مجوز نهایی پرونده به محیط زیست کشور ارسال گردد تا ظرف یک ماه آینده مجوز شروع احداث این کارخانه صادر شود.

به گفته وی درصورت تکمیل آخرین فاز کارخانه 16هزار و 500 نفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد.

نماینده قائم شهر و سوادکو در پاسخ به این سوال که چرا مصوبات استان هیئت دولت هنوز اجرایی نشده گفت: احداث این کارخانه نیاز به مطالعات دقیق و کار کارشناسی داشت و از آنجا که از لحاظ فنی و تکنولوژی یک کارخانه پیشرفته است و شاخص های زیست محیطی و  همچنین دیگر ضروریات باید مدنظر قرار می گرفت باید مکان یابی خوبی برای احداث کارخانه می شد که این پروسه زمان زیادی را نیاز داشت و در واقع پس از پایان مطالعات آن طرح در اختیار سازمان محیط زیست قرار گرفت تا برای اجرایی شدن اقدامات لازم صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet