حلول ماه ربیع الاول
1389/02/07 17:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینیان:

همه باید در مقابل قانون یکسان دیده شوند

**به اعتقاد رییس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، در مبارزه با مفاسد اقتصادی از لحاظ قانونی و ساختاری مشکلی وجود ندارد، بلکه مشکل از ناحیه‌ی افرادی است که برای مبارزه با مفاسد انتخاب می‌شوند.

روح‌اله حسینیان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به 9 اردیبهشت سالگرد صدور فرمان 8 ماده‌ای مقام معظم رهبری به قوای سه‌گانه درباره‌ی مبارزه با مفاسد اقتصادی، گفت: اگر این افراد، شخصیت‌هایی باشند که به هیچ فرد و گروهی تعلق خاطر نداشته باشند و تنها مردم، خدا، اسلام و انقلاب برایشان مهم باشد، قطعا می‌توانند با قاطعیت تمام ریشه‌ی فساد را بخشکانند و با مفسدان اقتصادی برخورد قاطع کنند.

وی از وجود افراد بانفوذی که به گفته‌ی وی بعضا مانع اجرای این فرمان می‌شوند اظهار تاسف و ناخشنودی کرد و گفت: متاسفانه در عمل هنوز با افرادی که مفاسد زیادی در سابقه‌شان ثبت شده به دلیل نفوذی که بین افراد و بعضی ارگان‌ها دارند، برخورد نمی‌شود.

رییس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس درخصوص راهکارهای پیشنهادی برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های سیاسی و جناحی از مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: البته در ابتدا باید به این موضوع عمل شود و بعد به سراغ راه‌های جلوگیری از سوءاستفاده از آن رفت. به این معنا که اول باید قضات مستقل و آگاه و شجاع برای برخورد با این مساله پیدا شوند و پس از آن از سوءاستفاده‌ها جلوگیری کرد.

وی با تاکید بر همکاری سران سه قوه و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی در مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: قوه‌ی مجریه می‌تواند با انتصاب افراد سالم و درست از وقوع جرم و فساد اقتصادی جلوگیری کند و قوه‌ی قضاییه نیز می‌تواند با برخورد قاطع ریشه این فساد را بکند و البته قوه‌ی مقننه باید با قانون‌گذاری مانع سوءاستفاده‌های اقتصادی شود. لذا اگر این سه قوه دست به دست هم دهند می‌توانند تاثیر به‌سزایی در جلوگیری از جرایم اقتصادی و برخورد با این جرایم داشته باشند.

حسینیان، این همکاری را تا کنون دارای نتایج ملموسی که بشود آنها را دسته‌بندی کرد ندانست و گفت: متاسفانه تا کنون مشاهده نکردیم که در جلسات قوا این اشکالات ساماندهی شود و به دنبال حل مشکلات بروند.

حسینیان ماده 7 این فرمان 8 ماده‌ای را که در آن عنوان شده در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضی دیده شود و هیچ‌کس و هیچ نهادی هم نباید استثنا شود را مهم‌ترین اصل این فرمان دانست و گفت: همه‌ی کسانی که صاحب نفوذ هستند و یا نیستند باید در مقابل قانون یکسان دیده شوند و با افراد طبقات مختلف می‌بایست طبق این فرمان برخورد یگانه داشت.

وی از رعایت این بند تا کنون اظهار نارضایتی کرد و گفت: متاسفانه در بعضی موارد از این لحاظ برخورد قاطع با متخلفین صورت نگرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet