شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/02/07 17:44:00
سرویس صحن
با ارسال نامه به احمدی نژاد مطرح شد

45 مورد خواسته های مردم خاش از زبان نمانیده آنان

**نماینده مردم خاش با انتشار نامه ای چهل و پنج درخواست مردم حوزه انتخابیه اش را به رییس جمهور اعلام کرده است.

تا چندی دیگر هیئت دولت برای سومین بار راهی استان سیستان و بلوچستان می شود و بسیاری مردم همچنان چشم انتظار اجرایی شدن مصوبان سفرهای اول و دوم هستند. در این میان «حمیدرضا پشنگ»، نماینده مردم خاش، نصرت آباد و ... در مجلس شورای اسلامی طی نامه ای خواستار توجه به وعده های داده شده به مردم استان از سوی دولت شده است. او در این نامه به 45 مورد خواسته های مردم حوزه انتخابیه خود اشاره کرده است که در ادامه مشروح این نامه را می خوانید. این نامه در تاریخ22 فروردین 1389 برای رئیس جمهور نوشته شده است.

***

محضر مبارک جناب آقای دکتر احمدی نژاد، رئیس جمهور محترم و مردمی

سلام علیکم

احتارما ضمن تبریک سال همت مضاعف و کار مضاعف، سلام مردم استان سیستان و بلوچستان به گرمی آفتاب استان و بلندی و استواری کوه تفتان و لطافت رزمیرجاوه تقدیم حضرتعالی و هیدت نحترم دولت باد.از اینکه برای بار سوم به سرزمین حافظان قرآن و حامیان و حارسان دین خدا گام می نهید و شادی مردم سلحشور و شجاع و انقلابی و ولایی که به عنوان مرزبانان متعهد و پاکباخته که صیانت از سرحدات ایران اسلامی را به عهده دارند به همراه داشته تقدیر و تشکر(کرده) و امت اسلامی این دیار(پارس و بلوچ) آذرگون که همواره در تاریخ در درخشان کشور سهم ارزنده ای داشته اند. حمایت خود را از برنامه ها و اهداف عالیه آن رئیس جمهور مکتبی و فهیم و فکور اعلام کرده، امیدواریم این حضور، بسان سفر دوم اول و دوم منشاء خیر و برکت باشدو هرچه سریعتر پروژه های ملی در دست اجرا (راه آهن بم- زاهدان، گازرسانی- جاده ترانزیتی چابهار، میلک) به اتمام برسند تا مردم خونگرم منطقه از این خوان بیکران جمهوری اسلامی بهره مندشوند چرا که با روی کار آمدن دولت نهم و دهم بوی عطر زیبای عدالت اجتماعی در سراسر کشور به مشام می رسد، باشد که این حلاوت و شیرینی در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با مصوبات عادلانه و به تفکیک شهرستان در منطقه محروم ما جامه عمل پوشیده و به کام کردم خوشایند شود، و در بهار 89 شاهد بهاری زیبا باشیم و خاطرات بهار پیروزی انقلاب اسلامی را تازه کنیم.

عمده درخواست های مردمی حوزه انتخابیه اینجانب شهرستان خاش (نوک آباد- ایرندگان) و بخش های میرجاوه، کورین و نصرت آباد در سفر سوم حضرتعالی و دولت محترم به استان جهت استحضار، کمک و مساعدت ویژه به حضورتان تقدیم می شود:

1- مصوب کردن ستاد راهبردی توسعه استان سیستان و بلوچستان با توجه به عمق محرومیت و سیاست های کلان نظام جمهوری اسلامی.( چشم اندازه 20 ساله و برنامه های چهارم و پنجم توسعه کشور).
2- بررسی وضعیت مصوبات سفر دوم و کمک جهت تکنیل و رفع نواقص احتمالی.
3- رفع مشکل آب شرب شهرستان خاش با احداث سد و رودخانه کارواندار (شهر خاش- دهستان اسماعیل آباد) و احداث سد گوهرکوه بخش نوک آباد.
4- دستور احداث دانشکده صنعت و معدن در شهر خاش با توجه به معادن غنی و سرشار منطقه در راستای اشتغال زایی و توسعه منظقه با توجه به رویکرد فرهنگی سفر سوم هیدت محترم دولت.
5- حمایت و راه اندازی دانشکده پرستاری در خاش.
6- تجهیز و توسعه بیمارستان 96 تختواخوابی شهرستان و رفع مشکلات بهداشتی و درمانی با توجه به برخی مشکلات و در خواست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان.
7- تجهیز و توسعه بیمارستان 96 تختخوابی شهرستان خاش و رفع مشکلات بهداشتی و درمانی با توجه به مشکلات و درخواست دانشگاه علوم پزشکب زاهدان.
8- حمایت روستاییان و دستور اجرای مجتمع های آبرسانی در مناطق محروم دست آبخوان و روستاهای حاشیه شهر خاش و بخش کورین زاهدان و چاه احمد نوک آباد، بخش مرزی میرجاوه.
9- حمایت جدی از اجرای طرح های گردشگری و تفریحی و استفاده از پتانسیل ها و طبیعت زیبای کوه تفتان، سواحل زیبای دریای عمان در چابهار.
10- ارتقاء بخش مرزی میرجاوه به فرمانداری با توجه به جمعیت بالای 50 هزارنفر و موقعیت استراتژیک و مرز رسمی میرجاوه در راستای اهداف دولت حضرتعالی و چشم انداز 20 ساله کشور و قول مساعد وزیر کشور در بازدید اخیر از منطقه مرزی.
11- مصوب کردن شهر میرجاوه و نوار مرز میل 72 به منطقه ویژه اقتصادی با توجه به پتانسیل های موجود بخش مرزی میرجاوه.
12- ارتقاء دهستان پشتکوه به بخش با توجه به پتانسیل منطقه.
13- ارتقاء روستای دهپایید به شهر باتوجه به جمعیت و داشتن استعداد شهر بودن.
14- رفع مشکل برخوردارکردن چاه موتورهای کشاورزی با توجه به محرومیت و عدم بضاعت مالی کشاورزان با تخصیص تسهیلات کم بهره، بی بهره، و بلاعوض به کشاورزان.
15- رفع مشکل پروانه بهره برداری چاه موتورهای شهرستان خاش و بخش کورین و نصرت آباد و میرجاوه.
16- تامین اعتبار مورد نیاز پروهژه راه ارتباطی شهرستان خاش و روتک.
17- دستور افتتاح و راه اندازی بازارچه مرزی روتک.
18- رفع مشکلات بخش نوپای ایرندگان با استقرارا دستگاه های دولتی و بانک ها.
19- افزایش سهمیه آرد روستاییان و خبازی ها با توجه به اینکه قوت و غذای اصلی مردم استان است.
20- تامین اعتبار جهت زیرسازی و آسفالت راه های روستایی که یکی از خواست های به حق مردم روستانشینو عشایر است.
21- توجه به آموزش و پرورش: فضاهای آموزشی- تجهیزات آموزشی - نیروی انسانی که در تربیت فرزندان انقلاب ایران اسلامی پایه و اساس محسوب می شودو ارتقاء نمایندگی آموزش و پرورش کورین و ابرندگان به منطقه آموزش و پرورش.
22- کمک و مساعدت و رسمی کردن نیرویهای حق التدریسی دیپلمه ای که بیشتر از 7 سال در بدترین شرایط با آموزش و پرورش همکاری دارند با توجه به مصوبه مجلس محترم.
23- با توجه به اینکه ماده 34 در مورد اراضی کشاورزان و روستائیان عملی نشده دستور فرمایید با تمدید زمان و دادن فرصت به عزیزان مشکل را برای همیشه ریشه کن کنید.
24- اجرای طرح های آبخیزداری و مهار آبهای سطحی با توجه به آب و هوای گرم و خشک و کم آب بودن منطقه.
25- مهار رودخانه های مرزی با اجرای سد با توجه به اهمیت و اولویت رودخانه های مرزی و همین طور شرایط جهانی و مشکلات احتمالی آنیده وضعیت آب مناطق مرزی و اجرای سد در رودخانه مرزی گزوپشت کوه .
26- توجه به برق رسانی روستاهای فاقد برق و رفع مشکل و اقدام به برق رسانی روستاهای بالای 15 خانوار.
27- حمایت و تاکید جدی بر احداث راه آهن از مسیر چابهار- ایرانشهر- خاش و زاهدان با توجه به محرومیت منطقه.
28- با توجه به محرومیت منطقه و مردم شهرهای کوچک در جهت تامین منابع مالی جهت توسعه زیرساخت ها و معابر- فضاهای ورزشی و زیباسازی: شهرداری های نوک آباد- میرجاوه- نصرت آباد- خاش نیاز به مساعدت جدی دولت محترم را دارند.
29- حمایت جدی از مرزنشینان و روستاییان حاشیه مرز میرجاوه به عنوان مرزبانان واقعی و رفع مشکل ترددی و حمایت از مبادلات مرزی به شکل کوله باری و استفاده بهینه از مرزها با دید فرصت و نه تهدید.
30- اجرای راه آهن زاهدان- میرجاوه با استاندارد کشور جمهوری اسلامی و اتصال به شبکه راه آهن کشوری.
31- حمایت از کشاورزان خصوصا مجریان طرح های گلخانه ای در میرجاوه و شهرستان خاش و کورین و نصرت آباد.
32- احیاء و لایروبی و ته زنی قنوات به عنوان سرمایه های ملی در استان و خصوصا شهرستان خاش و میرجاوه.
33- استقرار دستگاه های دولتی در بخش نصرت آباد و کورین در جهت رفاه مردم و سرویس دهی اجرا و عملی کردن اهداف دولت.
34- اجرای دیوار حفاظتی شهر نصرت آباد با توجه به اینکه هر ساله شاهد خسارات جانی و مالی در اثر سیل بردگی هستیم.
35- حمایت از دامپروری در بخش کورین و نصرت آباد و میرجاوه و ایرندگان و پشتکوه خاش و حاشیه کوه تفتان در راستای حمایت از روستاییان و دامداران و عشایر.
36- توجه و حمایت از فرهنگ و هنر استان سیستان و بلوچستان.
37- توجه به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خصوصا آثار تاریخی هفتاد ملای جس، رودخانه لادیز، گل فشان گوهر کوه و ... .
38- مبارزه با فقر و محرومیت و مبارزه با گرانی و بیکاری و ایجاد شغل و کاهش فشار به قشر کم درآمد و متوسط سرمایه گذاری و احداث کارخانه با ظرفیت جذب حداقل 500 نفر در شهر میرجاوه و خاش.
39- ارج نهادن به ارزش های قومی ومذهبی با توجه به بافت و فرهنگ حاکم بر استان و پررنگ کردن مشارکت مردم استان و استفاده از نیروهای متخصص بومی در مدیریت استان.
40- فراهم کردن امکانات و تجهیزات جهت پوشش دادن قراردادن و تقویت گیرنده های تلویزیونی در نقاط مختلف حوزه انتخابیه اینجانب و استفاده از برنامه های شبکه های مختلف صدا و سیما بر اساس نیاز مردمی.
41- تقویت گیرنده های مخابراتی خصوصا تلفن همراه در مناطق مختلف حوزه انتخابیه که مردم با مشکل جدی مواجه هستند.
42- توجه به حمل و نقل بین شهری روستایی که به سهمیه بنزین دچار مشکل جدی شده و گرانی کرایه ها، روستاییان و کشاورزان را از پای در آورده که نیاز به حمایت و افزایش سوخت روستائیان با توجه به پراکندگی روستاها و شهرهای استان.
43- بهره برداری و عملیاتی کردن معادن چهل کوره چاه و رحمان نصرت آباد و معادن طلایی خارستان بخش میرجاوه و تصمیم جدی جهت ساخت کارگاه های صنایع تبدیلی سنگ های قیمتی در استان در راستای اشتغال و مصوب کردن شرکت هایی که در راستای توسعه استان به صورت تعاونی شروع به فعالیت و استخراج معادن می کنند و سهام دار کردن مردم مرزنشین در راستای اشتغالزایی و محرومیت زدایی.
44- واگذاری زمین های پایین دست سد پیشین به مردم بومی و صاحبان اصلی و اجرای طرح های توسعه کشاورزی و سرمایه گذاری با توجه به آب و هوا و شرایط مساعد منطقه و اقتصادی کردن طرح های کشاورزی.
45- واگذاری شرکت کشت و صنعت گوهرکوه به مردم محروم و فقیر و مستضعف دهستان گوهرکوه که مالک اصلی دشت بوده و بانیت سهامدار شدن زمین ها را واگذار کرده اند.
توفیق رئیس جمهور آزاده و آزاداندیش و تمامی خادمین به انقلاب و نظام و مردم خوب آرزوی قلبی ماست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet