انتخابات ریاست جمهوری
1389/02/07 17:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
طاهرخانی:

برخی طرح‌ها از لحاظ اقتصادی و سیاسی برای نمایندگان جذاب نیست

**امیر طاهر خانی گفت: برخی طرح‌ها از لحاظ اقتصادی و سیاسی برای نمایندگان جذاب نیست و به همین دلیل مشارکت کمتری از سوی نمایندگان در این بحث‌ها صورت می‌گیرد.

امیرطاهر‌خانی نماینده اصلاح‌طلب مردم تاکستان در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزای فارس در خصوص گزارش خبرگزاری فارس در مورد عدم مشارکت یک سوم از نمایندگان در مصوبات مهم مجلس اظهار داشت: طرح‌ها و لوایحی که در صحن مجلس بررسی می‌شود یکسری بررسی‌ها از قبل در کمیسیون‌های مختلف پیرامون آن انجام می‌گیرد و سپس به صحن علنی می‌آید.
وی افزود: در صحن علنی نمایندگان موافق و مخالف یک طرح یا لایحه در مورد آن اظهار‌نظر می‌کنند و سپس آن طرح یا لایحه رد یا تصویب می‌شود.
طاهرخانی ادامه داد: برخی طرح‌ها جذابیت لازم را ندارد و این مسئله در خصوص گزارشات و الحاقیاتی که مطرح می‌شود بیشتر نمود دارد چرا که مسائل یاد شده از لحاظ اقتصادی و سیاسی برای نمایندگان جذاب نیست و به همین دلیل مشارکت کمتری از سوی نمایندگان در این بحث‌ها صورت می‌گیرد.
عضو فراکسیون اقلیت مجلس همچنین اظهار داشت: البته در خصوص عدم مشارکت نمایندگان انتقاداتی در مجلس مطرح است اما این بدان معنا نیست که نمایندگان نسبت به مصوبات و طرح‌های که در مجلس مطرح است کم توجه باشند.
وی با بیان اینکه برخی مواقع عده‌ای از نمایندگان در مأموریت بسر می‌برند یا در برخی جلسات شرکت می‌کنند اظهار داشت: حضور در مأموریت یا شرکت در جلسات کاری به منزله غیبت نمایندگان محسوب نمی‌شود و به دلیل تداخل پیدا کردن برخی جلسات با جلسات علنی مجلس است که عده‌ای از نمایندگان نمی‌توانند در جلسه علنی حضور داشته باشند.
طاهرخانی ادامه داد: در خصوص بحث‌ها و طرح‌های مهم اکثر نمایندگان در رأی‌گیری شرکت می‌کنند و مسائل یاد شده با رأی اکثریت نمایندگان به تصویب می‌رسد یا رد می‌شود.
نماینده اصلاح‌طلب مردم تاکستان گفت: در مجموع در ورود و خروج نمایندگان کنترل وجود دارد ولی تعدادی از نمایندگان که در صحن حضور ندارند ممکن است در مأموریت یا جلسات اداری به سر ببرند.
عضو فراکسیون اقلیت مجلس ادامه داد: البته انتقادی که در این خصوص وارد است این است که نمایندگان در صحن هستند ولی مشارکت ندارند که این موضوع نیز به دلیل ماهیت طرح‌ها و لوایحی است که مطرح می‌شود.
وی افزود: پیشنهاد ما این است که طرح‌های فاقد اهمیت و کم جذابیت‌تر از دستور خارج شود و طرح‌های مهم و مورد توجه در دستور کار قرار گیرد.
طاهرخانی با اشاره به آئین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: طبق آئین‌نامه اگر نماینده‌ای غیبتش بیشتر از حد مجاز باشد باید مطابق آئین‌نامه با وی برخورد صورت گیرد و هیئت رئیسه باید این موضوع را کنترل کند.
وی در این رابطه ادامه داد: هیئت رئیسه در خصوص وظایف خود سوگند یاد کرده و البته تاکنون هم به سوگند خود پایبند بوده و ما مشکلی از سوی هیئت رئیسه در این خصوص نداشته‌ایم.
نماینده اصلاح‌طلب مردم تاکستان خاطرنشان کرد: انشا‌الله در آینده شاهد باشیم که نمایندگان در طرح‌ها و لوایح مشارکت داشته باشند و البته در مورد لوایحی که در ابتدا مطرح می‌شوند این مسئله به وضوح اشکار است ولی طرح‌هایی که از شورای نگهبان بر می‌گردد کمتر مورد استقبال نمایندگان واقع می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet