حلول ماه ربیع الاول
1389/02/07 18:14:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نورا:

رهبری برخی مسائل سیستان و بلوچستان را خود دنبال می کنند

**نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: مسائل مربوط به منطقه استان سیستان و بلوچستان آنقدر مهم و حساس است که رهبر معظم انقلاب شخصا برخی مسائل مربوط به این استان را رصد و دنبال می کنند.


دکتر عباسعلی نورا در گفتگو با خبرنگار مهر، با انتقاد از برخی نگاه هایی که در کشور به استان سیستان و بلوچستان می شود اظهار داشت: مردم باید توجه داشته باشند که برخی از مسائل استان سیستان و بلوچستان به حدی مهم است که رهبر معظم انقلاب شخصا آن را دنبال می کنند. به عنوان مثال حضرت آیت الله خامنه ای پیگیر کارهای مربوط به "چاه نیمه" چهارم زابل که یکی از مخازن تامین آب استان به شمار می رود، بودند و در این رابطه از وزیر وقت نیرو گزارش هایی را درخواست نمودند.

وی افزود: ما از نگاهی که بعضا در کشور به استان سیستان و بلوچستان می شود رنج می بریم. لذا خواهان نشان دادن چهره واقعی منطقه آن طور که هست به مردم هستیم.

نورا با بیان اینکه مردم هیچ گاه نباید سیستان و بلوچستان که یادآور حماسه ایرانی یعنی رستم است ، فراموش کنند تصریح کرد: مردم استان ما چوب تضادها را می خورند ما می خواهیم که این تضادها در استان سیستان و بلوچستان به پایان برسد.

نماینده زابل در مجلس با اشاره به زمینه های موجود برای توسعه هر چه بیشتر استان سیستان و بلوچستان گفت: ما سرشار از منابع غنی همچون طلا، مس و سایر منابع معدنی و خدادادی هستیم که اگر سرمایه گذاری درست در این منطقه صورت بگیرد جدای از اینکه اشتغال برای مردم ما ایجاد خواهد شد حتی می توانیم برای سایر استانها نیز ایجاد اشتغال کنیم.

وی به سابقه تاریخی و فرهنگی استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و ادامه داد: شهر سوخته، دهانه غلامان، کوه خواجه و سایر آثار تاریخی، باستانی و فرهنگی این استان که بعضا سابقه آن به بیش از 2 هزار سال قبل از میلاد باز می گردد ظرفیت هایی است که می توان از آن در جهت توسعه گردشگری در کشور و ایجاد اشتغال استفاده کرد.

نورا یادآور شد: پتانسیل های بالای سیستان و بلوچستان در حوزه آبی و خاکی نیز نیاز به مدیریت واحد در حوزه آب و خاک دارد که خواست ما از دولت در سومین سفر به این استان تصویب 2 پیشنهاد است.

این نماینده مجلس اختصاص اعتبارات متوازن منطقه ای به صورت صد در صد برای استان سیستان و بلوچستان و تصویب طرح مدیریت واحد در حوزه آب وخاک را خواسته مردم این استان خواند و گفت: در این زمینه ما به رئیس جمهور هم نامه نوشتیم و امیدواریم که در سومین سفر شاهد تصویب این پیشنهادات که باعث توسعه و رونق منطقه خواهد شد باشیم.

وی از انجام سومین سفر دولت به استان سیستان و بلوچستان طی ماه آینده خبر داد و خاطر نشان کرد: سومین سفر استانی دولت به این استان طی ماه آینده انجام خواهد شد که امیدواریم با توجه به رویکرد فرهنگی دولت در دورسوم سفرها شاهد مصوبات خوب و تاثیر گذار به خصوص در حوزه کشاورزی، گردشگری و اقتصادی برای استان باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet