خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/07 18:23:00
سرویس اقتصادی
اختیاری در گفتگو با خانه ملت:

برنامه پنجم توسعه دارای شاخص‌های کمی نیست

**اسفندیار اختیاری گفت: برنامه پنجم توسعه دارای شاخص های کمی و کیفی نیست و با اجرای آن به سند چشم انداز نزدیک نمی شویم.

اسفندیار اختیاری نماینده مردم زرتشتیان در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: برنامه پنجم توسعه باید دارای شاخص های کمی و کیفی لازم بوده و احکامی که تدوین می شود در راستای سند چشم انداز 20 سال باشد.

وی با بیان این که کلیت برنامه پنجم توسعه در راستای سند چشم انداز است، افزود: با توجه به اینکه شاخص های کمی و کیفی و یا احکام لازم در این راستا در آن وجود ندارد نمی توانیم خوشبین باشیم که با اجرای این برنامه ما به سند چشم انداز نزدیک خواهیم شد.

اختیاری در ارزیابی عملکرد برنامه چهارم و تحقق اعداف آن اظهار داشت: برنامه چهارم توسعه دارای احکام و شاخص های کمی و کیفی بوده و دستگاه مسئول از قبل مشخص کرده بودند در همان سال های اول اجرایی شده و الان هم می توانیم نتیجه آن را ببینیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه در برنامه پنجم توسعه باید از تجربیات برنامه چهارم استفاده کنیم، ادامه داد: اهداف برنامه پنجم در راستای سند چشم انداز است ولی به شاخص های کمی و کیفی نیاز دارد.

وی یادآور شد: مثلا باید مشخص کنیم در سال اول بودجه پژوهشی کشور به چه عددی برسد. اگر این عدد مشخص نشود و فقط بگوییم به بودجه پژوهشی کشور کمک زیاد شود، این توجه و کمک زیاد فایده ندارد زیرا فقط حکم است و حکم ها باید در شاخص کمی و کیفی قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet