هدر موبایل
1389/02/07 19:06:00
سرویس بین الملل

نشست مشترک اعضای گروه های دوستی پارلمانی ایران- عمان در مسقط

**هیات پارلمانی کشورمان که به سرپرستی امیدوار رضایی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- عمان در مجلس شورای اسلامی به مسقط سفر کرده است، بعدازظهر امروز با اعضای گروه دوستی پارلمانی مجلس شورای این کشور دیدار کردند.

به گزارش خانه ملت، طرفین در این دیدار ضمن بیان اشتراکات و پیوندهای برادرانه فی مابین، حمایت خود را از توسعه و گسترش مبادلات اقتصادی- تجاری دو کشور مورد تاکید قرار دادند و در همین زمینه نقش مهم و بااهمیت مجالس را یادآور شدند.

رضایی در این دیدار ارتباطات برادرانه دو کشور را نمونه مناسبات دوستانه در منطقه دانست و افزود: باید از تمامی ظرفیت ها و توانمندیهای دو کشور برای ارتقاء و گسترش پیوندهای فی مابین در راستای منافع مشترک بهره گرفت.

وی توسعه روابط دوستانه با کشورهای منطقه را سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران دانست.

براساس این گزارش امیدوار رضایی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- عمان در مجلس شورای اسلامی و سرپرست پارلمانی کشورمان نیز در این دیدار با اشاره به اشتراکات و پیوندهای دیرینه و تاریخی دو ملت افزود: مناسبات برادرانه ایران و عمان الگویی برای روابط میان کشورهای مسلمان و همسایه می باشد که همواره عامل امنیت و آرامش پایدار در منطقه بوده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار پیشرفت و امنیت جانی بوده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین در این دیدار با بیان دیدگاه ها و موانع نزدیک دو کشور در زمینه تحولات منطقه، گفت: سیاست اجرای جمهوری اسلامی ایران توسعه مناسبات برادرانه با کشورهای منطقه بویژه عمان است.

رضایی همچنین بر اهمیت و ضرورت اجرای توافقات فی مابین در عرصه های گوناگون بویژه مبادلات تجاری- اقتصادی و صنعتی در کشور در پیشبرد و تقویت ارتباطات دو کشور تاکید کرد.

وی آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای حمایت از تعمیق پیوندهای برادرانه فی مابین یادآور شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet