هدر موبایل
1389/02/07 19:23:00
سرویس بین الملل
رییس مجلس عمان:

تبلیغات منفی برعلیه ایران ناعادلانه است

**العیایی رئیس مجلس شورای عمان پیش از ظهر امروز در ملاقات با هیات پارلمانی کشور در مسقط ایران را کشور مهم و دوست و برادر عمان خواند و تصریح کرد: تبلیغات منفی و غیرعادلانه برعلیه ایران هیچ تاثیر بر اراده و روند گسترش مناسبات برادرانه فی مابین نخواهد داشت.

به گزارش خانه ملت وی مناسبات دو کشور را روابطی ویژه برای منطقه خواند و اظهار امیدواری کرد ارتباطات و پیوندهای دو کشور در تمامی عرصه ها از گسترش و توسعه بیشتری برخوردار شود.

رئیس مجلس شورای عمان همچنین با اشاره به سطح بالای مناسبات سیاسی و رایزنی های نزدیک دو کشور پیرامون مسائل منطقه تاکید کرد: باید تلاش کرد روابط و پیوندهای اقتصادی- بازرگانی و صنعتی فی مابین نیز پیشرفت مناسبی نماید.

وی بر اهمیت مجالس و  همکاری پارلمانی در تقویت ارتباطات اقتصادی- تجاری ایران و  عمان تاکید کرد و علاقمندی بخش خصوصی عمان را برای تقویت مبادلات دو کشور و سرمایه گذاری در ایران یادآور شد.

رئیس گروه دوستی پارلمان ایران- عمان در مجلس شورای اسلامی در ادامه اهمیت تقویت ارتباطات اقتصادی- تجاری دو کشور را یادآور شد و افزود: مجالس دو کشور باید مواضع تحکیم همکاری های اقتصادی- تجاری فی مابین را شناسایی و با مساعی مشترک سعی بر حل آنها نمایند.

امیدوار رضایی در همین زمینه نقش گروه های دوستی پارلمانی را بسیار مهم خواند.

در این دیدار همچنین  رئیس گروه دوستی پارلمانی عمان- ایران نیز با اشاره به روابط نزدیک و مستمر دو کشور گفت: عمان همیشه از مواضع ایرانی که در جهت امنیت و آرامش در منطقه است، حمایت کرده و خواستار تقویت همکاری های دوجانبه در عرصه های گوناگونی است.

وی تلاش های انجام گرفته برای گسترش مبادلات اقتصادی- تجاری فی مابین را خوب اما ناکافی خواند و خاطرنشان کرد: امکانات و موقعیت جغرافیایی ایران ظرفیت های وسیعی را فراروی مناسبات برادرانه در بین قرار داده است. آقای الکلیانی چشم انداز مناسبات دو کشور را بسیار روشن دانست، طرفین در این دیدار پیرامون راه های گسترش همکاری های دو کشور از جمله جهانگردی و توریسم، توسعه حمل و نقل دریایی و هوایی، سرمایه گذاری مشترک در بخش های صنعتی- اقتصادی بحث و تبادل نظر کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet