هدر موبایل
1389/02/07 19:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

آمریکا از هم‌پیمانی آفریقا و آمریکای لاتین با ایران هراسان است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکای لاتین درحال نزدیک شدن به سیاست‌های ایران است، تاکید کرد: آمریکا از همپیمانی آفریقا و آمریکای لاتین با ایران هراس دارد چرا که این زمینه فراهم شده است.

 حجت الاسلام حسین ابراهیمی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به حضور وزیر امور خارجه برزیل در ایران،گفت: سیاست‌هایی که آمریکای لاتین چه برزیل و چه بعضی از کشورهای دیگر این منطقه دارند همسویی و همراهی با ایران اسلامی است.
وی اضافه کرد: این موضوع در صحبت‌های وزیر امور خارجه برزیل مبنی حل مسالمت‌ آمیز موضوع هسته‌ای ایران نشان از این همسویی و نزدیک شدن به سیاست‌های ایران است.
ابراهیمی افزود: آمریکای لاتین چه برزیل و چه بعضی از کشورهای دیگر آمریکای لاتین در طول تاریخ زندگی خود از آمریکا دل خوشی ندارند و در حقیقت تحت سلطه و قدرت‌نمایی آمریکایی‌ها بوده‌اند.
نماینده مردم بیرجند در مجلس با بیان اینکه کشوری که در راس مقابله با آمریکاست ایران اسلامی است،خاطرنشان کرد: کشور برزیل و بعضی از کشورهای آمریکای لاتین و آفریقایی متوجه این موضوع شده‌اند و به همین جهت با آمریکا مقابله می‌کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها از دو موضوع هراس دارند،تاکید کرد: اول اینکه کشورهای آمریکای لاتین و آفریقایی با ایران متحد و همراه شوند چرا که عملکرد آمریکا در بین این کشورها عملکرد نادرستی بوده و دیگری اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی و حقانیت آن است.
وی ادامه داد: ما در تمام مراحل چه در رابطه با موضوع انرژی هسته‌ای و چه سایر برنامه‌هایی که داشتیم تمام مقررات بین‌المللی را رعایت کردیم و با حفظ رعایت این مقررات پیش رفتیم و این موضوعی است که تمام کشورهای منصف می‌پذیرند.
ابراهیمی اظهار داشت که امروز خیلی از کشورها با ایران اسلامی همکاری و با آمریکا مقابله می‌کنند که یکی از این کشورها برزیل است.
نماینده مردم بیرجند در مجلس تاکید کرد که معنا و مفهوم این موضع‌گیری‌ها این است که این کشورها بنا دارند که از حقانیت جمهوری اسلامی حمایت کنند و از طرفی در مقابل زورگویی‌های آمریکا بایستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet