شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/08 08:34:00
سرویس اقتصادی
ازدو هفته دیگر آغاز می شود

بررسی برنامه پنجم در کمیسیونهای تخصصی مجلس

**نایب رییس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی کشور دو هفته دیگر در کمیسیون های تخصصی مجلس آغاز می شود.

"کاظم دلخوش" روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا افزود: این لایحه از هفته آینده در اختیار نمایندگان قرار می گیرد و کمیسیون های تخصصی نیز بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه را آغاز می کنند.

وی یادآور شد: کمیسیون های تخصصی مجلس مکلف هستند حداکثر 10 روز پس از چاپ و توزیع این لایحه به بررسی مفاد این برنامه و نیز پیشنهادهای نمایندگان بپردازند و گزارش خود را به کمیسیون تلفیق رسیدگی کننده لایحه برنامه توسعه ارایه کنند.

نماینده صومعه سرا در مجلس خاطرنشان کرد: کمیسیون تلفیق نیز موظف است پس از پایان مهلت کمیسیون ها، کلیات و جزییات لایحه برنامه توسعه ، گزارش های کمیسیون های تخصصی و پیشنهادهای نمایندگان را در مدت سه هفته رسیدگی و گزارش نهایی خود را برای بررسی در صحن علنی ارایه کند.

وی ترکیب کمیسیون تلفیق بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه را دو نماینده از هر کمیسیون و همچنین تمامی اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و دو نفر از هر یک از کمیسیون های تخصصی عنوان کرد.

دلخوش همچنین از پیشنهاد نمایندگان برای تغییر ترکیب اعضای کمیسیون تلفیق خبر داد و گفت:نمایندگان طرحی را به هیات رییسه ارایه کرده اند که در کمیسیون تلفیق بررسی برنامه پنجم توسعه هفت نفر از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و دیگر کمیسیون های تخصصی نیز سه نفر حضور داشته باشند.

محمود احمدی نژاد رییس جمهوری بیستم دی ماه سال گذشته لایحه برنامه پنجم توسعه را تقدیم مجلس کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet