خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/08 10:50:00
سرویس اقتصادی
نماینده گچساران:

با راه اندازی صنعت و کشاورزی می توان برای سیل نیروی بیکار اشتغالزایی کرد

**"متاسفانه بیکاری در شهرستان گچساران از معضل گذشته و تبدیل به بحران شده است" این بخشی از گفته های سید قدرت الله حسینی پور نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت معتقد است که با راه اندازی صنعت و کشاورزی در این استام می توان برای سیل نیروی بیکار اشتغالزایی کرد.

وی همچنین احداث جاده یاسوج به بابا میدان و پاتاوه به دهدشت را از مهمترین طرحهای راهسازی در استان می داند و می گوید: یکی از مهمترین محور های مواصلاتی جنوب کشور است که با بهربرداری از آن تحول بزرگی در استان ایجاد خواهد شد.  گفتگوی هفته نامه امید مردم با نماینده مردم گچساران و باشت را در ذیل می خوانید:

مهمترین مشکل استان به ویژه در شهرستان گچساران از نگاه شما چیست؟

متاسفانه بیکاری در شهرستان گچساران از معضل گذشته و تبدیل به بحران شده است.این شهرستان در زمینه بیکاری در استان اول و جزو 10 شهر اول کشور است. از جمعیت 150 هزار نفری شهرستان گچساران، حدود 11 هزار نفر بیکار هستند به طوریکه در هر خانواده از 2 تا 7 نفر بیکار وجود دارد.

برای اشتغال این نیروی بیکار چه کارهایی انجام داده اید؟

دنبال و پی گیر راه اندازی پتروشیمی ، پالایشگاه و نیروگاه 500 مگاباتی در شهرستان گچساران هستیم  که با بهربرداری از این ها مشکلات اشتغال و بیکاری را به حداقل برسانیم.

گویا استان در زمینه اموزش و پرورش هم دچار مشکل است؟

مقام معظم رهبری می فرمایند آموزش و پرورش کنونی ما ساخته و پرداخته فکر،برنامه و فلسفه ما نیست.بنای کار بر آن فلسفه ای نبود که ما امروز به دنبال آن هستیم و در رهنمودی دیگر می فرماید بهترین و برجسته ترین فکرها باید بنشینند برای آموزش و پرورش طراحی کنند .متاسفانه مشکلات اموزش و پرورش مسایل سخت افزاری نیست بلکه در محتوا ،برنامه ریزی و فلسفه تعلیم و تربیت است.

وضعیت عمران و راه های استان را چگونه ارزیابی می کنید؟

هم اینک راه های ارتباطی مهمی در سطح استان در دست احداث است که به بهربرداری از

انها چهره استان دگرگون خواهد شد.خوشبختانه در سفرهای استانی امسال هیچ گونه امار تصادف به مرگ نداشتیم.

شهرستان گچساران هم به لحاظ نزدیکی به بنادر از موقعیت ویژه ای برخوردار است که باید با توسعه راه های ارتباطی و مواصلاتی این شهرستان به بنادر زمینه را برای شکوفایی اقتصادی فراهم کرد.

مهمترین طرح عمرانی که در حال حاضر در استان دارید کدام است؟

احداث جاده یاسوج به بابا میدان و پاتاوه به دهدشت از مهمترین طرحهای راهسازی در استان است.جاده بابامیدان به یاسوج که شاهراه ارتباطی استان و در کریدور شمال به جنوب واقع شده یکی از مهمترین محور های مواصلاتی جنوب کشور است که با بهربرداری از آن تحول بزرگی در استان ایجاد خواهد شد.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet