ایام محرم 1398
1389/02/08 10:29:00
سرویس اقتصادی

انتقاد بزرگواری به وابسته بودن پتروشیمی دهدشت به گچساران

**نماینده کهگیلویه و بهمئی درباره به تأخیر افتادن پتروشیمی دهدشت گفت: کارهای اساسی این پتروشیمی از جمله تشکیل هیأت مدیره ، پذیره نویسی ، مسایل زیست محیطی و کاربری آن آماده شده است .

" محمد علی بزرگواری" در گفتگو با هفته نامه امید مردم اظهار داشت: پتروشیمی دهدشت وابسته به پتروشیمی گچساران است و اگر تمام دستگاه‌های پتروشیمی دهدشت نصب و راه اندازی شوند، بی فایده است؛ چرا که چهار پتروشیمی دهدشت ، بروجن ، کازرون و ممسنی وابسته به پتروشیمی گچساران هستند و تا پتروشیمی گچساران به بهره برداری نرسد راه اندازی این چهار پتروشیمی بی فایده است .

نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه و بهمئی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که این پتروشیمی در دوره قبل مجلس کلنگ زنی شده بود و قرار بود هزار روزه به بهره برداری برسد، اما تاکنون بعد از 1117 روز هنوز به بهره برداری نرسید ، یادآور شد : پتروشیمی دهدشت جز مصوبات دور دوم سفر هیأت دولت به استان نیز آورده شد که مقدمات آن فراهم شده و تنها منتظر راه اندازی پتروشیمی گچساران است.

وی درباره کارخانه سیمان سپوی دهدشت نیز گفت : با پیگیری‌هایی که در دولت داشتیم در د‌یماه امسال فاز اول این کارخانه که تنها بسته بندی سیمان است، افتتاح و به بهره برداری می رسد .

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه و بهمئی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد : فاز دوم این کارخانه که تولید سیمان است دو سال دیگر به بهره برداری می رسد، در صورتی که قرار بود تا پایان سال 89 به طور کامل به بهره برداری برسد .

وی با اشاره به این‌که در  کشور از استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان بهشت گم شده تعریف می شود، اظهارداشت: این استان دارای طبیعت بکر و دست نخورده و نیروی انسانی با استعداد و توانمند است .

بزرگواری به آبیاری غرب دهدشت که جز مصوبات هیأت دولت به استان بود اشاره کرد و اظهارداشت: اعتبارات این پروژه یک میلیارد و200 میلیون تومان بود اما تنها 600 میلیون تومان آن اختصاص داده شد و به دلیل کمبود اعتبار و ضعف مدیران هنوز اجرایی نشده است .

وی اذعان داشت: سرلوحه شعارهای ما وحدت بوده و در مجمع نمایندگان استان در مجلس و خارج از مجلس بر این امر تأکید داریم و ما باید برای همه کار شکنی و جو سازی نکنیم چرا که دود این کار به چشم مردم می رود .

وی با بیان این‌که تغییرات جدید مدیران استان در راه است، اظهارداشت : چینش مدیران استانی یک نمونه‌ای از عدالت است، بطوری که از همه حوزه‌ها و شهرستان‌های استان در بین آنها وجود دارد .

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه و بهمئی ادامه داد : در گذشته در سطح استان کارهای خوبی انجام شده، اما کارهای زیر ساختی انجا نشده بود و ضعیف بودند و به همین دلیل کسی حاضر به سرمایه گذاری در استان نبود و از طرف دیگر دانشگاه‌ها خروجی دارند بطوری که در حاضر در هر خانواده 2 تا 5 نفر بیکاری وجود دارد .

وی با بیان این‌که اگر آب های این استان را مهار کنیم کار و تولید در  استان ایجاد می شود، افزود : سد مارون و کوثر در استان کهگیلویه و بویراحمد احداث شده‌اند، اما برای مردم پشت سد( مردم این استان ) مفید نبوده و از نیروهای بومی استان استفاده نشده، بلکه مضراتی نیز برای آنها داشته بطوری که ارتباط روستاهای "کف کنان" و "رود تلخی "در شهرستان بهمئی به دلیل احداث سد مارون با مرکز شهرستان قطع شده است .

بزرگواری درباره معدن فسفات چرام اضافه کرد : مسوولان مربوطه در زمینه معدن فسفات تکلیف مردم را روشن کنند تا مردم منتظر آن نمانند و به کارهای خود از جمله کشاورزی بپردازند .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet