هدر اصلی
1389/02/08 11:12:00
سرویس صحن
عبدالهی:

استان زنجان از موقعیت استراتژیکی خوبی برای توسعه برخوردار است

**"رضا عبداللهی" نماینده مردم ماهشان، انگوران اظهار داشت: استان زنجان از پتانسیل های بالقوه ای برای توسعه یافتگی برخورد است و باید به انها توجه شود.

 استان زنجان بین استانهای متعددی قرار گرفته است که تنها راه ترانزیت و عبور بین شرق و قاره اروپا به شمار می‌آید. ویژگیهای آب و هوایی مناسب سبب شده تا موقیت مناسبی را در کشور داشته باشد.رضا عبداللهی نماینده مردم جاهشان، انگوران و ایجرود معتقد است که این استان  از پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه ای برخورد است و باید به انها توجه شود. وی گفت و گو با هفته نامه «مردم نو» به مسائل و مشکلات استان می پردازد و راهکارهایی هم ارائه می دهد:

شما عضو کمیسیون تحول اقتصادی مجلس هستید. فعالیتهای این کمیسیون به کجا رسیده است؟

فعلا ما در کمیسیون بیشتر بر روی طرح هدفمند کردن یارانه ها متمرکز هستیم که رئیس مجلس اقای لاریجانی از ما نظر مشورتی خواسته اند .ما بر روی سه موضوع بازده زمانی طرح، ملزم نبودن دولت به پرداخت مالیات و تاثیر ان بر اقشار آسیب پذیر جامعه کار می کنیم.

به عقیده شما مهمترین مشکل استان چیست؟

مهمترین مشکل استان اقتصادی است لذا با توجه به پتانسیلهای بالقوه استان همچون موقعیت استراتژیک، منابع زیرزمینی، کشاورزی، صنعتی، معدنی، نزدیکی به پایتخت و اتصال به جاده‌های ترانزیتی و نیروهای کارآمد و کافی می توان انتظار داشت که زنجان به  سمت توسعه‌یافتگی حرکت کند.

بنابراین در وهله اول به نظر می‌رسد باید مشکلات معیشتی مردم مورد توجه قرار گیرد و در وهله بعد نگاه توسعه‌ای به مدیریت و منابع انسانی صورت گیرد.

برای حل این مسائل چه باید کرد؟

توجه به پتانسیل ها و ظرفیتهای استانی بسیار مهم است. استان ما به لحاظ موقعیت جغرافیایی شرایط خوبی دارد.همچنین واگذاری معدن انگوران هم می تواند در توسعه و رشد اقتصادی دولت کمک کند.از طرفی هیچ عنصر دیگری جز کار و تلاش به پیشرفت،رفع تنگنا ها، فقر و بیکاری نمی تواند کمک کند.

برای  اشتغالزایی در استان چه برنامه هایی دارید؟

من معتقدم که توجه به بخش تعاونی باعث ایجاد اشتغال و افزایش تولید می‌شود و این بخش می‌تواند مسئولیت‌های سنگینی را بر عهده بگیرد. چون توزیع ثروت در بخش تعاونی نسبت به بخش خصوصی عادلانه‌تر است.

امسال سهم استان را در بودجه استانی چطور ارزیابی می کنید؟

خوشبختانه در امسال شاهد رشد خوبی بودیم.این رشد هم در سایه پیگیری هایی که سال گذشته انجام دادیم اتفاق افتاد . یک ترمیم مناسبی انجام شد.در بخش عمرانی وضعیت استان در بودجه به ویژه در حوزه آب و راه وضعیت مناسبی دارد.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet