هدر موبایل
1389/02/08 10:14:00
سرویس بین الملل
در دیدار گروه دوستی پارلمانی ایران با رئیس مجلس آذربایجان تاکید شد

نقش مجالس در تقویت مناسبات غیرقابل انکار است

**اعضای گروه دوستی پارلمان ایران و آذربایجان که بنا به دعوت پارلمان آذربایجان در باکو بسر می برند با آقای اوکتای اسداف رئیس مجلس ملی آذربایجان پیرامون روابط دوجانبه و مسایل منطقه ای دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت کاظم موسوی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و آذربایجان با اشاره به روابط خوب بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، پیوندهای تاریخی، دینی و فرهنگی مشترک بین مردم دو کشور را عامل اصلی استحکام و تقویت مناسبات و همکاری های فیمابین دانست و گفت: برپایه این پیوندهای عمیق و ریشه دار، روابط دو کشور در زمینه های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی همواره خوب و روبه رشد بوده است.

وی در ادامه بر حمایت مجلس شورای اسلامی از هرگونه گسترش ارتباطات و مناسبات و همکاری های دو کشور تاکید کرد.

رئیس گروه دوستی ایران و آذربایجان با تاکید بر اینکه مدح و ثبات منطقه ای بویژه در دریای خزر تنها با همکاری و تعامل کشورهای منطقه و همسایگان قابل حصول است گفت: قدرت های فرامنطقه ای تنها به خاطر اهدافل نامشروع خود در این منطقه به دنبال شیطنت آفرینی و ایجاد ناامنی در منطقه می باشند.

 موسوی در ادامه با اشاره به بحران قره باغ گفت: حل این مساله تنها از طریق گفتگو و مذاکره امکان دارد و نیروهای خارجی علاقه ای به حل این بحران ندارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش با اشاره به لغو روادید یکطرفه با جمهوری آذربایجان از سوی جمهوری اسلامی ایران و تاثیر آن بر پیوندهای مردمی بین دو ملت و دولت، خواستار عمل متقابل از سوی جمهوری آذربایجان گردید.

در ادامه این دیدار اوکتای اسداف رئیس مجلس ملی آذربایجان جمهوری اسلامی ایران را کشوری قدرتمند در منطقه و همسایه ای خوب و باارزش برای کشورش دانست و با اشاره به مشترکات مختلف فیمابین دو کشور بر ضرورت گسترش هر چه بیشتر روابط بین مردم دو کشور و تعمیق مناسبات و همکاری های متقابل تاکید کرد.

رئیس مجلس آذربایجان همچنین نقش مجالس دو کشور در تقویت مناسبات را غیرقابل انکار دانست و بر گسترش آن تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet